![В області працевлаштувались майже 1800 військових (ФОТО)](http://www.pres-centr.ck.ua/ximages/news/articles/normal/73049.jpg)
Про результати діяльності Центру допомоги учасникам антитерористичної операції протягом січня-серпня, працевлаштування демобілізованих військовослужбовців за сприяння служби зайнятості, механізм надання земельних ділянок та багато інших важливих питань було розглянуто вчора під час розширеного засідання Центру допомоги учасникам АТО.
Захід проходив під керівництвом заступника голови Черкаської обласної державної адміністрації Сергія Овчаренка за участю керівників департаментів та управлінь ОДА, заступників голів районних державних адміністрацій та міських рад, служби зайнятості, районних і міських центрів допомоги учасникам АТО та громадськості, бійців.
"Психологічна підтримка і всебічна допомога – це те, що сьогодні потрібно АТОвцям і їх родинам. Тому головне у нашій роботі – цілеспрямована, систематична та якісна допомога цій категорії населення. У кожному місті та районі повинні бути спеціалісти, які допоможуть адаптуватися нашим воїнам на мирній території. Саме взаємодопомога є запорукою розвитку справжнього цивілізованого суспільства", – відзначив у своєму виступі начальник відділу "Центр допомоги учасникам антитерористичної операції" Черкаського обласного контактного центру Євгеній Одновол.
На сьогодні в області представники усіх задіяних до вирішення найрізноманітніших питань життєдіяльності колишніх учасників АТО в соціумі долучаються та сприяють розвитку їх підприємницьких ініціатив, громадській активності, допомагають в оформленні необхідних документів, надають відповідні консультації, залучають до проведення та організації культурно-масових заходів.
З питанням щодо послуг служби зайнятості, сприяння у пошуку роботи, воїнам, які повернулися зі Сходу, доповів під час засідання директор Черкаського обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко.
Зокрема він відзначив, що головною метою служби зайнятості є спрямування всіх зусиль для того, щоб допомогти колишнім бійцям адаптуватися в мирному житті та забезпечити їх належною роботою. Одним із найгостріших питань на цей час є їх працевлаштування. "Всього з початку проведення демобілізації до служби зайнятості області звернулося 4 495 осіб з числа демобілізованих військовослужбовців. Безпосередньо з початку цього року до служби зайнятості області за допомогою у працевлаштуванні звернулось 440 учасників АТО. Протягом 8-ми місяців цього року вдалося працевлаштувати 270 осіб, а за весь час за сприяння служби зайнятості роботу отримали майже 1,8 тисяч військових", – наголосив Григорій Дендемарченко.
Особливу увагу очільник обласної служби зайнятості звернув на те, що у своїй роботі з учасниками бойових дій фахівці служби завжди враховують їх власні потреби та надають широкий спектр соціальних послуг. Окрім цього, демобілізованим учасникам АТО, які не мають роботи, служба зайнятості пропонує розпочати власну справу. За весь час 136 безробітних з числа військовослужбовців за фінансової підтримки Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття започаткували власну справу, цього року 9 осіб стали підприємцями. Найбільш поширеними видами економічної діяльності серед військових є оптова та роздрібна торгівля, галузі транспорту та зв’язку, сільське господарство, переробна промисловість.
Працевлаштуванню учасників АТО сприяють і зміни у законодавстві про зайнятість підкреслив Григорій Дендемарченко. Зокрема в законі про зайнятість, який набув чинності з серпня 2016 року, ця категорія безробітних віднесена до соціально-вразливих верств населення, а такі громадяни можуть бути працевлаштовані з наданням роботодавцю компенсації єдиного соціального внеску. Таким чином у 2016-2018 роках були працевлаштовані 27 осіб, безпосередньо у січні-серпні поточного року 4 особи.
У своїй роботі Черкаська обласна служба зайнятості співпрацює з громадськими та волонтерськими організаціями, іншими зацікавленими сторонами, закладами освіти, охорони здоров’я з метою надання учасникам АТО послуг з психологічної підтримки. Проводяться тренінги за участю представників громадських організацій.
Підсумовуючи свій виступ, керівник обласної служби зайнятості відзначив, що сприяти вирішенню питання працевлаштування учасників АТО можна лише завдячуючи спільним зусиллям всіх учасників соціального діалогу та завдяки бажанню працювати самої людини не дивлячись на життєві перешкоди.
Після розширеного засідання Григорій Дендемарченко провів особисту співбесіду з групою ініціативних учасників АТО, яких турбували питання зайнятості, постановки на обліку, відкриття власної справи, проходження професійного навчання за сприяння служби тощо.
Водночас у холі обласної ради в цей час розпочав свою роботу ярмарок вакансій. На заході місцеві роботодавці для колишніх військових пропонували роботу за актуальними вакансіями. Останні натомість мали можливість поспілкуватися з роботодавцями індивідуально, пройти співбесіду та знайти майбутнє місце роботи.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "В області працевлаштувались майже 1800 військових (ФОТО)"