Про комплект посібників розповідає ректор Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Наталія Чепурна.
За її словами, над розробкою навчальних матеріалів працювали безпосередньо фахівці структури. Каже: нині в області активно розвивається мережа козацьких класів, тож відповідна література стане в нагоді учителям і класним керівникам під час навчально-виховного процесу.
Так, перший комплект складається з:
– навчальної програми для учнів 5-6-х класів "Нащадкам козацької слави" та хрестоматії до неї. Також автори підготували методично-дидактичний порадник учителям. До хрестоматії ввійшли оповідання, легенди, розповіді про життя і визначні події козаків. А запитання і завдання, вміщені для роботи, спрямовані на поглиблений текстуальний розгляд художніх творів, розвиток мислення учнів, їхнього мовлення і творчих здібностей;
– навчально-методичного посібника "Черкащина козацька", де вміщена навчальна програма для учнів 8-х класів, автор Степанова Н.М., канд. філософ. наук і яка отримала гриф Міністерства освіти і науки України (сх. до вик. Протокол № 1 від 30.05.2017) і дидактичні розробки до кожної теми. Також одним із розділів до посібника ввійшли авторські вірші учителя історії Наталії Коваль та цікаві завдання для розвитку творчих здібностей учнів;
– навчально-методичного збірника "Козацько-лицарське виховання у закладах освіти Черкащини", який поєднує інноваційні форми навчання із зазначеної теми: квести, ігри, подорожі, брейн-ринги тощо.
Видання містять авторські програми гуртків, факультативів, курсу за вибором, розробки інтерактивних виховних заходів для роботи в козацьких 5-9 класах закладів загальної середньої освіти, дидактичні матеріали з української літератури. Також окремими додатками подано аудіо– та відеоматеріали з козацької тематики.
Як зазначає Наталія Чепурна, формування в учнів системи загальнолюдських цінностей набуває пріоритетного значення в розбудові нової школи, що мають стати запорукою особистісного розвитку кожного громадянина. У концепції Нової української школи найактуальнішими складовими якраз виступають громадянська освіта і патріотичне виховання.
– Поєднання саме цих двох складових спонукало нас звернутися до педагогіки наших прабатьків – славних і відважних козаків, – каже Наталія Миколаївна. – Адже козацько-лицарська педагогіка у своїй основі містить ідеї гуманізму, соціального добробуту, демократії, свободи, відданого патріотизму, відповідальності, здорового способу життя, готовності до змін – найважливіших принципів, які мають стати у пріоритеті сучасної освіти і виховання.
Наталія Миколаївна розповідає, що навчально-методичні матеріали можна використовувати у навчально-виховному процесі для учнів 5-9 класів. Адже кожна добірка не є консервативною до застосування. За бажання можна поєднувати навчальні матеріали, доповнюючи власними розробками. Творчі колективи, які працювали над створенням матеріалів, головним акцентом ставили висвітлення подій доби українського козацтва саме на території сучасної Черкащини, поетапне розкриття самобутності козацьких традицій на батьківщині Великого Кобзаря, у містах і селах краю. Адже саме наша область є колискою козацького руху.
– Ми намагалися зробити так, щоб дібраний матеріал містив найважливіші уроки історії, безперечно актуальні на сьогодні, – говорить ректор. – Ми уникали ідеалізації, насамперед прагнучи, щоб приклади патріотизму, мужності, честі й гідності, демократії, прагнення до волі й свободи, рівності та братерства стали основою в розвитку сучасної української нації.
Навчальні програми та посібники до них отримали всі заклади освіти області, де працюють козацькі класи. А збірник "Козацько-лицарське виховання у закладах освіти Черкащини" – всі без виключення навчальні заклади області.
Довідково:
Наразі в області функціонує 53 козацьких класи, у яких навчається 1 043 учні. Крім цього, у Черкаській гімназії № 9 ім. О. М. Луценка Черкаської міської ради функціонують 6 кадетських класів, у яких близько 200 учнів.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "В області видали підручники з козацької педагогіки (ФОТО)"