Підвищення ефективності протидії рейдерським захопленням та пошук реальних шляхів подолання цього явища в державі. Саме з такою метою в столиці провели вже II Антирейдерський форум.
Він відбувся за ініціативи та організації ГО "Бізнес-Варта" й ГС "Всеукраїнська Аграрна Рада". До участі в ньому долучились народні депутати України, представники центральних та місцевих органів виконавчої влади, зокрема з різних регіонів, експерти, юристи, аграрії, громадські активісти. Тут розглянули конкретні справи підприємців, котрі зазнали атак рейдерів, аналізували наслідки та віднаходили шляхи запобігання повторенню подібних ситуацій.
У Форумі взяв участь і перший заступник очільника Черкаської області Віталій Коваль. Він розповідає, що на Черкащині при обласній адміністрації ось вже рік як працює обласний оперативний штаб з протидії аграрному рейдерству. А нещодавно в межах відповідного розпорядження ЧОДА оперативний штаб реорганізували в регіональну робочу групу. Це дає змогу більш оперативно розглядати випадки незаконних захоплень підприємств. Засідання відбуваються кожну другу та четверту середу місяця або ж за необхідності.
– Лише за період цього року ми провели в області близько десятка засідань, – говорить Віталій Коваль. – Зокрема, на останніх засіданнях розглянули спроби рейдерського захоплення ТОВ "Черкаси – Дніпро АГРО" та ТОВ Підприємство з іноземними інвестиціями "Еконія". Силами робочої групи, до складу якої входить низка структур, поміж яких і правоохоронці, надали власникам згаданих підприємств методичні рекомендації та роз’яснення.
За словами першого заступника, особливої уваги нині потребує питання правомірності реєстраційних дій державними реєстраторами, а саме: прийняття ними рішень на підставі неповних, застарілих чи неперевірених документів.
– Відтак вбачаємо потребу в суттєвому посиленні відповідальності тих реєстраторів, які вносять завідомо неправдиву інформацію до Єдиного державного реєстру юридичних і фізичних осіб-підприємців. Необхідним є й доповнення 25-ої статті ЗУ "Про державну реєстрацію", зокрема щодо удосконалення порядку проведення реєстрації. Відповідне звернення спрямували на розгляд Міністру юстиції України Павлу Петренку.
Зміни в законодавстві щодо боротьби з рейдерством, зокрема й новації антирейдерського проекту Закону – 8121, також обговорили на Форумі. А керівник Всеукраїнської Аграрної Ради Андрій Дикун презентував назагал підсумки соціологічного опитування "Рейдерство в Україні".
Водночас, за результатами II Антирейдерського форуму, його учасники підготували звернення до Першого віце-прем’єр-міністра України – міністра економічного розвитку і торгівлі Степана Кубіва (Голови Міжвідомчої комісії з питань захисту прав інвесторів протидії незаконному поглинанню та захопленню підприємств) – щодо необхідності утворення постійної робочої групи, котра б діяла періодично між засіданнями Комісії. А представники затвердженого складу робочої групи могли б брати участь у регіональних штабах на місцях. На переконання форумчан, таким чином ефективність Комісії значно зросте, а боротьба з рейдерством вийде на якісно новий рівень.
Довідково:
Засідання регіональної робочої групи з протидії рейдерським захопленням в Черкаській області проходять за адресою: м. Черкаси, бул. Шевченка, 185, каб. № 340.
При Головному територіальному управлінні юстиції в Черкаській області також діє "гаряча лінія": (0472) 33-00-27.
З відповідними питаннями можна звернутись і безпосередньо за адресою: м. Черкаси, бул. Шевченка, 185, каб. № 244
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Віталій Коваль взяв участь у II Антирейдерському форумі (ФОТО)"