За 6 місяців до органів прокуратури Черкаської області надійшло 4 854 звернення, з них 3 314 – вирішено по суті, в тому числі 230 – від народних депутатів України, з числа вирішених 62 звернення задоволено.
З числа вирішених переважають звернення з питань досудового розслідування – 2 301, з яких більшість на дії та рішення слідчих органів поліції – 1 417, з питань нагляду за додержанням кримінально-виконавчого законодавства – 140, виконання функцій представництва інтересів громадян і держави в суді – 67, участі у кримінальному провадженні в суді – 81, тощо.
Водночас, 1 490 звернень стосувалися питань, що належать до компетенції органів влади та контролю, тож їх відповідно до чинного законодавства надіслано для вирішення за належністю.
Законом України "Про внесення змін до Закону України "Про звернення громадян" щодо електронного звернення та електронної петиції від 02.07.2015 за № 577-VIII внесено зміни та доповнення до ст. 5 Закону України "Про звернення громадян", якими розширено шляхи надходження звернень до відповідних органів за допомогою засобів телефонного та електронного зв’язку.
Так, на телефон "гарячої лінії" прокуратури Черкаської області протягом 6 місяців надійшло 67 звернень громадян.
Завдяки упровадженню вказаної форми доступу до органів прокуратури, окрім функції прийняття та оформлення звернень, громадяни у телефонному режимі отримують юридичні консультації за конкретними фактами порушення їх прав, визначення органу, який уповноважений їх розглядати, та фахову правову допомогу з інших питань, вирішення яких віднесено до компетенції органів прокуратури.
Упродовж першого півріччя поточного року в органи прокуратури області на прийом звернулися 1 220 громадянин, з яких 206 прийнято керівниками прокуратур різних рівнів. Так, особисто прокурором області прийнято 80 жителів регіону. У кожному конкретному випадку, за наявності підстав та в межах компетенції, вживалися заходи з метою реального поновлення законних інтересів заявників.
Також прокуратурою області постійна увага приділяється удосконаленню діяльності з питань забезпечення доступу до публічної інформації, підвищенню її ефективності.
До органів прокуратури Черкаської області поточного року надійшло 68 запитів на отримання доступу до публічної інформації.
За результатами розгляду запитів надано 44 інформації, 20 роз’яснень, іншим розпорядникам надіслано 4 запити. Відмов у задоволенні запитів не було.
Запити надходили з питань: досудового розслідування – 15, з питань представництва інтересів громадян та держави в суді – 7, з питань підтримання державного обвинувачення в суді – 1, з кадрових питань – 7, організаційно-розпорядчої діяльності – 4, у тому числі про надання статистичної інформації – 3, з інших питань – 30.
Згідно ст. 23 Закону України "Про доступ до публічної інформації" рішення, дії чи бездіяльність органів прокуратури області як розпорядника інформації запитувачами до суду не оскаржувалися.
Робота за вказаним напрямом триває.
Повідомляє прес-служба прокуратури Черкаської області.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "За шість місяців до прокуратури Черкащини надійшло 230 звернень від нардепів"