Як повідомити про своє право на одержання податкової соціальної пільги? – відповідь на це та ще 5 питань щодо пільги : 1492518 : Местные новости

Местные новости Черкассы : Новости за 7 дней

Все регионы | Киев и область | Харьков и область | Днепропетровск и область | Донецк и область | Запорожье и область | Винница и область | Житомир и область | Ивано Франковск и область | Кропивницкий и область | Луганск и область | Луцк и Волынская область | Львов и область | Николаев и область | Одесса и область | Полтава и область | Ровно и область | Симферополь и Крым | Сумы и область | Тернополь и область | Ужгород и Закарпатская область | Херсон и область | Хмельницкий и область | Черкассы и область | Чернигов и область | Черновцы и область
Местные новости | Акции и скидки | Объявления | Афиша | Пресс-релизы | Бизнес | Политика | Спорт | Наука | Технологии | Здоровье | Досуг | Помогите детям!
Все регионы > Украина > Черкассы и область : Последние новости > Местные новости
Подробно

Як повідомити про своє право на одержання податкової соціальної пільги? – відповідь на це та ще 5 питань щодо пільги

Опубликовано: Кам’янська об’єднана ДПІ

«Батьки двох дітей мають право на пільги з ПДФО. Як правильно повідомити про це роботодавця, яка форма заяви та чи потрібно зазначати, хто з подружжя буде користуватися правом на підвищений граничний розмір доходу кратно кількості дітей?»
У зв’язку із значною кількістю таких та подібних запитань щодо застосування пільг головне управління ДФС у Черкаській області наводить відповідь на це та ще п’ять актуальних питань з Бази знань у «ЗІР», категорія 103.08.02. Адреса розміщення ресурсу: http://zir.sfs.gov.ua

1. Заява – довільної форми, але з інформацією про те, чи користується інший член подружжя правом на збільшення розміру доходу кратно кількості дітей
Питання: Яка передбачена форма заяви (довідки) підтвердження, що чоловік (дружина) не користується правом на підвищений граничний розмір доходу кратно кількості дітей, що дає право на ПСП?
Відповідь: Відповідно до п. 169.2 ст. 169 розділу IV Податкового кодексу України податкова соціальна пільга застосовується до нарахованого платнику податку місячного доходу у вигляді заробітної плати тільки за одним місцем його нарахування (виплати). При цьому, платник податку подає роботодавцю заяву про самостійне обрання місця застосування податкової соціальної пільги. Також, якщо платник податку має право на застосування податкової соціальної пільги, передбаченої пп. 169.1.2 п. 169.1 ст. 169 Кодексу (у 2017 році 800 грн.), то згідно із пп. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 Кодексу граничний розмір доходу одному з батьків визначається як добуток суми, визначеної в абзаці першому пп. 169.4.1 п. 169.4 ПКУ, та відповідної кількості дітей (у 2017 році одному з батьків – 2240 грн., іншому 2240 грн. Х кількість дітей). Проте, Податковим кодексом України не передбачено встановлення якоїсь єдиної форми для цього. Водночас, п. 2 постанови Кабінету Міністрів України 29 грудня 2010 року №1227 «Про затвердження Порядку подання документів для застосування соціальної пільги» визначено, що платник податку подає заяву за встановленою ДПС України формою. При цьому із вступом в дію Податкового кодексу втратив чинність відповідний наказ ДПА України від 30 вересня 2003 року № 461 «Щодо затвердження форм заяв і повідомлення з питань отримання (застосування) податкової соціальної пільги, а також порядку інформування платників податку», тому застосовувати встановлену цим наказом заяву не є можливим, оскільки її реквізити не відповідають нормам Кодексу. Однак, до встановлення нової форми заяви, платник податку може подавати заяву у довільній формі. При цьому за зразок при оформленні такої заяви може братися форма заяви, що була встановлена зазначеним вище наказом № 461. Оскільки скористатися підвищеним кратно кількості дітей доходом при реалізації права на податкову соціальну пільгу, може тільки один з батьків – платників податку, то у заяві також потрібно зазначити, що чоловік (дружина) такого платника податку при одержанні податкової соціальної пільги за місцем роботи не користується правом на збільшення розміру доходу кратно кількості дітей. Отже, відомості про те, що чоловік (дружина) такого платника податку при одержанні податкової соціальної пільги за місцем роботи не користується правом на збільшення розміру доходу кратно кількості дітей відображаються у заяві, яка надається платником податку роботодавцю на застосування податкової соціальної пільги.

2. Дата заяви не впливає на застосування ПСП в даному місяці
Питання: Як застосовувати ПСП до нарахованих доходів у вигляді заробітної плати - з дня написання заяви, пропорційно з відпрацьованим дням, чи до місячного доходу того місяця, в якому подано заяву працівником?
Відповідь: Податкова соціальна пільга застосовується до місячного доходу, незалежно від дня подання в даному місяці заяви працівником.

3. ФОП, який отримує зарплату, має право на застосування ПСП
Питання: Чи застосовується ПСП до заробітної плати особи, яка зареєстрована ФОП?
Відповідь: Згідно з п.п.169.2.1 п.169.1 ст.169 Податкового кодексу України встановлено, що податкова соціальна пільга застосовується до нарахованого платнику податку місячного доходу у вигляді заробітної плати (п.п.14.1.48 п.14.1 ст.14 ПКУ) тільки за одним місцем його нарахування (виплати). Підпунктом 169.2.3 пункту 169.2 статті 169 Кодексу наведено кінцевий перелік доходів фізичних осіб, до яких податкова соціальна пільга не може бути застосована. Так, до цього переліку відносяться:
- доходи, інші ніж заробітна плата;
- заробітна плата, яку платник податку протягом звітного податкового місяця отримує одночасно з доходами у вигляді стипендії, грошового чи майнового (речового) забезпечення учнів, студентів, аспірантів, ординаторів, ад’юнктів, військовослужбовців, що виплачуються з бюджету
- доход самозайнятої особи від провадження підприємницької діяльності, а також іншої незалежної професійної діяльності.

4. ПСП застосовується до виплат за лікарняними листами
Питання: Чи застосовується ПСП до суми допомоги, яка виплачується за лікарняними листами?
Відповідь: Враховуючи те, що сума виплат у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності (лікарняні) розглядається як заробітна плата платника податку, то у разі її не перевищення граничного розміру загального місячного оподаткованого доходу від одного працедавця у вигляді заробітної плати, який передбачений нормами пп. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 Податкового кодексу України, найманий працівник має право на податкову соціальну пільгу.

5. Пільга для одинокої матері (батька)
Питання: Чи збільшується граничний розмір доходу самотньої матері, який дає право на отримання ПСП, відповідно кількості дітей?
Відповідь: Відповідно до п.п. «а» п.п. 169.1.3 п. 169.1 ст. 169 розд. IV Податкового кодексу України з урахуванням норм абзацу першого п.п. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 ПКУ платник – одинока мати (батько), вдова (вдівець) або опікун, піклувальник має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги у розмірі, що дорівнює 150 відс. суми пільги (у 2017 році 1200 грн.) – у розрахунку на кожну дитину віком до 18 років. Згідно з п.п. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 ПКУ податкова соціальна пільга застосовується до доходу, нарахованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця як заробітна плата (інші прирівняні до неї відповідно до законодавства виплати, компенсації та винагороди), якщо його розмір не перевищує у 2017 році – 2240 грн. При цьому граничний розмір доходу, який дає право на отримання податкової соціальної пільги одному з батьків визначається як добуток суми, визначеної в абзаці першому п.п. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 ПКУ, та відповідної кількості дітей (у 2017 році одному з батьків – 2240 грн., іншому 2240 грн. Х кількість дітей). Отже, одинока матір (батько), яка (який) утримує двох чи більше дітей віком до 18 років, має право на застосування ПСП у розмірі 1200 грн. (у 2017 році) у розрахунку на кожну дитину віком до 18 років та граничний розмір доходу, який дає право на отримання пільги визначається як добуток 2240 грн. (у 2017 році) та кількість її дітей.

6. Коли треба поновлювати заяву про право на пільгу
Питання: Чи необхідно платникам податків щорічно подавати заяву про застосування ПСП?
Відповідь: Нормами Податкового кодексу України не передбачено щорічне подання заяви про застосування податкової соціальної пільги. Згідно із пп. 169.2.2 п. 169.2 ст. 169 Податкового кодексу України платник податку подає роботодавцю заяву про самостійне обрання місця застосування податкової соціальної пільги. Податкова соціальна пільга починає застосовуватися до нарахованих доходів у вигляді заробітної плати з дня отримання роботодавцем заяви платника податку про застосування пільги та документів, що підтверджують таке право. Роботодавець відображає у податковій звітності всі випадки застосування або незастосування податкової соціальної пільги згідно з отриманими від платників податку заявами про застосування пільги, а також заявами про відмову від такої пільги. При цьому, якщо у платника податків виникає право на застосування податкової соціальної пільги з інших підстав ніж тих, які були зазначені у попередній заяві, то такий платник повинен надати нову заяву з відповідними підтверджуючими документами.

 

Добавить комментарий к новости "Як повідомити про своє право на одержання податкової соціальної пільги? – відповідь на це та ще 5 питань щодо пільги"

Ваше имя:

Ваш email адрес: (email не публикуется на страницах сайта)

Комментарий:



Календарь
Новых вестей сегодня: 11
Новых вестей вчера: 10

Сегодня | 7 дней | 30 дней

<<

Январь 2025

Вс Пн Вт Ср Чт Пт Сб
01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Комментарии

Кировоград-25: история в погонах

Стрелец. 15-08-2023 08:45
Грязь там осталась, а не офицеры.. ...

Підвищення кваліфікації вчителів онлайн: оптимальний вибір

КатеринаШ. 23-02-2023 10:52
Порадьте зручний LMS для викладання онлайн, бажано не англомовний. . ...

Polly Group Ukraine

Avenue17Ru. 21-10-2022 14:16
Мне кажется это очень хорошая идея. Полностью с Вами соглашусь.
. ...

На дачу едут на одной ноге!
Но на этом испытания пенсионеров не заканчиваются – впереди пешие марш-броски по 3-5 километров

ОbMalv. 19-11-2021 11:51
Спасибо, ваш сайт очень полезный!
. ...

Закупівля нових «Пакунків малюка» під загрозою зриву

Ольга. 11-05-2021 18:00
Господи... Неужели у нас не один процесс не обходится без коррупционных схем? Нормально же выпускали эти бейби боксы до 2020-го года. Что потом пошло не так? Такое ощуще. ...

Что делать, если шиномонтажник сорвал резьбу на шпильке авто?

MSCLYPE. 31-03-2021 15:52
Группа компаний "Азия-Трейдинг" предлагает услуги таможенного оформления в морских портах Владивостока и порт Восточный. Вместе с таможенным оформлением мы оказываем услуги международной перевозки сборных и контейнерных грузов. ...

IT сервисы Google Cloud для рядового сотрудника от Wise IT

Наталушко. 31-10-2020 04:47
На заметку! Полезная статья как обезопасить личные данные в интернете. Актуально, как никогда ранее. Имхо. ...

Человек-легенда Лев Абрамович Наймарк

Андрей Александрович Снежин. 23-10-2020 17:24
Я бывший ученик Льва Абрамовича Наймарка. Благодаря ему я успешно поступил в Харьковский авиационный институт, успешно его окончил. Работал в авиации в г. Ульяновске на АО "Авиастаре - СП", бывший УАПК. ...

DINERO підсумовує результати року

Тимофій. 16-01-2020 15:17
Стабільне положення команії Дінеро на ринку МФО красномовно підтверджує 2 аспекти: по-перше, що банківські методи підходу до кредитування фізичних осіб віджили себе, і їх однозначно потрібно змінювати. ...

Після голкотерапії люди стають сильнішими

Анна. 06-10-2019 21:22
надайте контактні дані Марії Миськів. ...

Что такое ВсеВести.com?

ВсеВести.com - это система поиска региональных новостей и объявлений, где вы сможете найти ежеминутно обновляемую информацию из тысяч источников, опубликовать свои новости и объявления, обсудить события или, за считанные минуты, создать собственную ленту новостей. Подробнее...

Погода

Книга жалоб Казахстана

Книга жалоб - это сайт для подачи жалобы или отзыва на государственые учреждения, бизнес, на определенных людей и на государственных служащих на территории республики Казахстан. Жалобная книга Казахстана EGOV.PRESS не является официальным ресурсом. Например, для подачи жалобы на незаконные действия прокуратуры или суда, необходимо авторизаваться через социальные сети. Также мы рекомендуем доску объявлений.

Черкассы



Курсы валют

Курсы валют







О проекте | Контакты | Реклама на сайте | Карта сайта