Електронну петицію з відповідною пропозицією розглянули цього тижня на сесійному засіданні депутати Черкаської міської ради, підтримавши її частково.
Зокрема, в ухваленому рішенні міські обранці доручили департаменту охорони здоров’я та медичних послуг Черкаської міської ради перевірити дитячі поліклініки стосовно організації роботи в реєстратурах та проведення прийому дітей лікарями-педіатрами та надати пропозиції щодо покращення роботи у цьому напрямку.
Як розповіла заступник директора департаменту охорони здоров’я та медичних послуг Черкаської міської ради Надія Гетьман, у складі КЗ "Черкаська міська дитяча лікарня Черкаської міської ради" функціонує три дитячі поліклініки. І якщо дитяча поліклініка №2 розташована у пристосованому приміщенні, то №1 та №3 знаходяться у будівлях, які зводились за типовим проектом.
Іншою проблемою є брак дільничних педіатрів у черкаських поліклініках. Із 52 штатних одиниць працюють лише 34 педіатри, більшість із яких – пенсійного віку. Тоді як молодь неохоче йде працювати у комунальні медичні заклади.
Водночас, за її словами, для уникнення контактів хворих та здорових дітей, з метою уникнення черг та для можливості огляду дитини у зручний для батьків час з 2014 року у дитячих поліклініках міста було запроваджено запис до лікарів-педіатрів та лікарів-спеціалістів на місяць наперед. Це можна здійснити як при безпосередньому зверненні до поліклініки, так і в телефонному режимі.
– Крім цього, у кожній дитячій поліклініці є дні здорових дітей. Це – четвер. У цей день якраз ведуть прийом педіатри, які приймають здорових дітей. Прийом хворих у цей день обмежується, – зауважує Надія Антонівна.
За її словами, інформація щодо графіків роботи міських дитячих поліклінік, прийому лікарів-педіатрів та лікарів-спеціалістів, з її щотижневим оновленням, розміщено на сайті лікарні: chdml.at.ua. Також у дитячих поліклініках впроваджується електронна медична карта пацієнта, та можливість батькам записуватися на прийом до лікарів-педіатрів в режимі on-line.
– Окремо зазначу, що на базі дитячої поліклініки №3 створено консультативно-діагностичного відділення, де працюють лікарі-спеціалісти, які здійснюють профілактичні огляди маленьких пацієнтів. А також – забезпечують прийом дітей диспансерної групи та хворих дітей. Для зручності відвідувачів та з метою розмежування потоків хворих і здорових дітей, кабінети лікарів-спеціалістів, у яких проводяться профілактичні огляди дитячого населення, розташовані на другому поверсі, у відокремленій частині дитячої поліклініки, – розповідає Надія Гетьман.
Також у кожній із дитячих поліклінік функціонують кабінети здорової дитини, де здійснюється прийом здорових дітей першого року життя. Їх розташування забезпечує уникнення контакту дітей першого року життя із дітьми інших вікових груп та зменшує ризик захворювання на гострі респіраторні вірусні захворювання.
Слід відмітити, що у КЗ "Черкаська міська дитяча лікарня Черкаської міської ради" проводиться анкетування пацієнтів щодо задоволеності надання медичних послуг, одним із пунктів якого є тривалість перебування в черзі. На сьогоднішній день батьками вказується максимальна тривалість перебування в черзі – до 30 хвилин.
Вказані у анкетах недоліки адміністрація закладу аналізує та намагається оперативно вирішувати.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "У дитячих поліклініках пропонують створити окремі кабінети для прийому здорових дітей"