Рятувальники перевірили протипожежний стан багатоповерхівки в центрі міста Черкаси.
– "Рідкісний випадок, коли перевірку на об‘єкт запрошують, а не намагаються усіляко її уникнути, – дивується начальник Черкаського міськрайонного відділу Андрій Хижняк, – зараз в країні діє мораторій на проведення заходів державного нагляду і контролю. Тому для проведення перевірок, ми повинні отримати звернення від громадян або організацій, що обслуговують ці об’єкти. Отримавши відповідний документ, ми здійснили перевірку", – зазначив Андрій Анатолійович
Позицію мешканців аргументовано висловила Голова об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Валентина Кулагіна, – "Ми вкрай не задоволені технічним станом нашого будинку, особливо тривожить людей електричне господарство. До того ж, нажаль в нашому будинку вже виникали пожежі. Люди схвильовані, саме тому, остерігаючись пожеж, ми вимушені були звернутися по допомогу до фахівців Служби з питань надзвичайних ситуацій".
Як показали результати перевірки, побоювання мешканців були не безпідставні, електромережа та електрощитова будинку знаходяться у вкрай незадовільному технічному стані та потребують негайного ремонту. Не відповідають вимогам пожежної безпеки і шляхи евакуації з будинку та підвальних приміщень. До того ж, тут проблеми самі собі створили мешканці будинку, які старими речами та усіляким непотребом захаращили та перекрили доступ до запасних виходів.
Окрему увагу фахівці Держслужби з надзвичайних ситуацій звернули на під`їзди до будинку. Встановлення шлагбаумів, велике скупчення автомобілів на прибудинковій території, клумби – все це, у випадку надзвичайної події, стане нездоланною перешкодою на шляху пожежної та спеціальної техніки. А відтак, суттєво обмежить дії рятувальних підрозділів, і як результат вплине на оперативність їхнього реагування.
"Сьогодні, за зверненням громадян інспектори ДСНС здійснили перевірку однієї із багатоповерхівок в місті Черкаси. Хотілося б сказати, що ситуація із протипожежним станом будинку вкрай критична і вимагає негайного ремонту та відновлення", – наголосив заступник начальника Черкаського міськрайонного відділу Управління ДСНС у Черкаській області Юрій Штабрат.
За результатами перевірки, заплановано проведення розгорнутого аналізу протипожежного стану житлового сектору ОСББ із підготовкою матеріалів на розгляд комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Рятувальники сподіваються, що цей приклад стане підставою для професійного контролю за протипожежним станом як висотних будинків так і будинків підвищеної поверховості.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Перевірено протипожежний стан багатоповерхівки в центрі міста (ВІДЕО)"