Від 1 квітня в Україні офіційно запрацювала нова урядова програма "Доступні ліки".
Скористатися нею можуть пацієнти із серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою та діабетом 2 типу. Саме ці категорії хворих за наявності рецепта від лікаря зможуть безоплатно отримати необхідні їм медикаменти безоплатно або ж придбати їх із незначною доплатою. Утім, йдеться лише про препарати зі списку, затвердженого Кабміном.
За словами директора департаменту охорони здоров’я та медичних послуг Олега Стадника, для впровадження цієї ініціативи Черкаси отримали субвенцію від держави в розмірі 3,6 млн грн.
– Як працюватиме механізм відшкодування вартості ліків? Для початку пацієнт звертається до свого лікарня. Фахівець виписує йому рецепт на той перелік ліків, що був визначений центральним органом. Далі пацієнт іде в аптеку, з якою поліклініка уклала угоду, та безкоштовно або за мінімальною ціною отримує потрібний йому препарат із рецепту, – розповідає Олег Михайлович. – Різницю між вартістю ліків, за якою їх отримав пацієнт, і ринковою – потім відшкодовує поліклініка.
Як інформують у профільному департаменті, в Черкасах, за результатами конкурсного відбору, до програми приєднається 20 аптечних закладів:
– ЧОКП "Фармація", ТОВ "Аптека №7", ПФ "Альфа – Україна Лізинг", КП "Центральна районна аптека №3", аптека №1 "Ваша аптека", аптека №2 "Дуамед", ПП "АССПО", КП "Черкаська центральна районна аптека №5", ТОВ "Медіт – М", аптека ППОГ "Мир", ПФ "Альфа – Україна Лізинг", аптека №3, аптека №14, аптека №11, аптека №161, аптека "Ваше здоров’я", аптека №200, аптека ППОГ "Мир", аптека №1 "Здоров’я", аптека №11 "Мега Аптека Здоров’я". Згідно з умовами програми, на цих закладах мають бути розміщені позначки "Доступні ліки".
Упродовж дня керівництво центрів первинної медико-санітарної допомоги та міської дитячої лікарні укладуть угоди з цими аптеками.
– Щоб обрати серед усіх охочих аптечних закладів приєднатися до цієї урядової програми, ми застосували принцип конкурсного відбору, – підкреслив Олег Стадник. – Керувалися кількома пріоритетами. Серед них – максимальне розміщення аптеки біля поліклініки, покриття аптечними пунктами території обслуговування поліклініки (зокрема, віддалених від неї районів) і постійний незнижувальний запас зазначеного переліку. Він в обов’язковому порядку повинен бути в тих аптеках, які претендують на участь. Саме таким чином ми й відібрали 20 аптек, із якими наші амбулаторно-поліклінічні медичні установи розпочали процедуру укладення угод.
Водночас, головний медик Черкас розповів, чому дія програми поширена винятково на три захворювання.
– Як у Черкасах, так і по всій Україні 64 відсотки причин смертності складають серцево-судинні захворювання. Тож саме їхнє лікування й спрямована левова частка цих препаратів. Крім того, є життєво необхідні ліки, які забезпечують у нашій державі за програмою "Цукровий діабет", – це різні типи інсулінів. Але в даному випадку йдеться про лікування не інсулінозалежних форм діабету, – розповів Олег Стадник. – Найбільшу смертність серед бронхо-легеневих захворювань викликає бронхіальна астма. Це теж життєво необхідні ліки, якщо їх не приймати розвивається дихальна недостатність. Часто це стає причиною смертей, особливо серед людей працездатного віку.
Більше з інформацією про програму "ДОСТУПНІ ЛІКИ" можна ознайомитися за посиланням – http://www.moz.gov.ua/ua/portal/pre_20170324_b.html.
Перелік ліків, які надаватимуться пацієнтам безкоштовно за програмою "Доступні ліки" – http://www.moz.gov.ua/ua/portal/pre_20170404_b.html.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости ""Доступні ліки": які черкаські аптеки приєднаються до урядової програми"