Регіональна рада підприємців Черкащини обговорила кооперативний рух та ставки місцевих податків і зборів
Опубликовано: Оксана Савицкая
Днями відбулося чергове засідання Регіональної ради підприємців при Черкаській облдержадміністрації. На порядку денному було питання організаційного забезпечення діяльності Ради та нагальні питання економічної діяльності суб’єктів господарської діяльності.
У рамках Регіональної ради підприємців створено робочі групи за напрямками діяльності та затверджено склад Секретаріату Ради.
Як заначив голова Регіональної ради підприємців Олександр Турченяк, подібні організаційні рішення дозволять більш швидко реагувати на економічні рішення Уряду України та напрацьовувати пропозиції щодо підвищення ефективності процесу реформування країни.
Також, за ініціативи членів Ради та на запрошення голови Ради, у її засіданні взяв участь начальник управління агропромислового розвитку Черкаської ОДА Ігор Колодка. У його виступі було надано інформацію щодо стану переробної галузі Черкащини та розвитку кооперативного руху.
На думку членів Ради, кооперативний рух Черкащини має важливе значення у активізації підприємництва у сільських населених пунктах. Ігор Колодка звернув увагу членів Ради на наявний позитивний досвід реалізації проектів у сфері кооперативного руху та його вплив на розвиток територіальних громад. У той же час, проведено обговорення щодо системних проблем, які стосуються норм законодавства та дозволів на отримання в довготривале користування земельних ділянок. У підсумку, було висловлено думку щодо необхідності більш детального вивчення порушених проблем та долучення до їх вирішення Регіональної ради підприємців.
Окрім того, за ініціативи завідувача сектору Державної регуляторної служби у Черкаській області Олени Шухтіної, відбулося жваве обговорення питання співпраці з суб’єктами господарської діяльності у сфері державного нагляду (контролю) та регуляторної політики. Особливу увагу було приділено питанням виконання норм чинного законодавства щодо прийняття рішень органами місцевого самоврядування про ставки місцевих зборів та податків.
На думку Олени Шухтіної, це питання є вкрай важливим як для підприємництва, так і для територіальних громад. У цьому питанні не може бути преференцій, адже усі рішення мають бути збалансованими й економічно обґрунтованими. Тим паче, що Державна регуляторна служба готова надавати консультаційну підтримку стосовно застосування оновленої методики проведення аналізу регуляторного впливу. Складовою частиною методики є Тест малого підприємництва, у рамках якого проводяться розрахунки витрат, які понесе бізнес на запровадження даного регулювання та розробка корегуючи заходів з метою зменшення навантаження на бізнес-середовище.
На думку начальника відділу економрозвитку управління економічного розвитку Департаменту регіонального розвитку Черкаської ОДА Дмитра Пивака, у роботі Ради присутня системність та конструктивність. У своєму виступі він поінформував членів Регіональної ради про стан розробки Стратегії розвитку малого та середнього підприємництва Черкащини і відзначив, що частина членів Ради є членами робочої групи із розробки цього документу. На його думку, позиція членів Ради є вкрай важливою для розробників Стратегії, оскільки представляє експертну думку, що ґрунтується на практичному досвіді та активному бажанні змін на краще, у сприянні підприємництву як основі економічної стабільності країни.
За оцінками голови Регіональної ради підприємців Олександра Турченяка, проведене засідання як ніколи відзначилося активністю та конструктивом. У той же час, є розуміння, що такий діалог здатен стати практичним порадником органам самоврядування та виконавчої влади у піднятті іміджу підприємництва, його активізації та підвищення рівня його ефективності.
Добавить комментарий к новости "Регіональна рада підприємців Черкащини обговорила кооперативний рух та ставки місцевих податків і зборів"