Місцеві бюджети мають можливість забезпечити додаткові заходи щодо запобігання поширенню грипу.
На цьому наголосив у ході наради голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. Він закликав голів районів та міст виділити з місцевих бюджетів кошти на медпрепарати, витратні матеріали та дезінфекційні засоби для підпорядкованих медичних закладів.
Це необхідно задля вчасної допомоги хворим на грип чи ГРВІ, зокрема й ускладнених пневмонією, та з метою попередження летальних випадків.
Водночас начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Олег Найдан зазначив, що нині лікувальні установи Черкащини працюють в посиленому режимі:
– Загалом в області до лікування залучено 54 лікувально-профілактичних установи області. У період епідемічного підйому захворюваності до надання медичної допомоги населенню залучено близько 5 тисяч спеціалістів медичного профілю. У закладах затверджено відповідні плани заходів на передепідемічний та епідемічний періоди, а також передбачена, у разі ускладнення ситуації, перепрофілізація ліжкового фонду.
В інфекційних відділеннях лікувально-профілактичних установ області наявні антибактеріальні засоби, препарати противірусної дії, зокрема "Озельтамівір" (Таміфлю), Занамівір (Реленза), а також засоби індивідуального захисту (маски, рукавички), дезінфекційні засоби. Утім зазначений запас лікарських засобів потребує збільшення.
– До кінця місяця область очікує на додаткову партію препарату Таміфлю. Його буде достатньо для необхідної допомоги, – зауважив Олег Найдан. – Адже нами відпрацьований алгоритм і не всім потрібно приймати Таміфлю або Релензу. Для цього є відповідне обстеження і протокол надання медичної допомоги. В кожному лікувальному закладі є відповідний запас препаратів. Він мінімальний, але ми готові до надання медичної допомоги.
Олег Володимирович повідомив, що відділення інтенсивної терапії та стаціонари лікувальних закладів області забезпечені в достатній кількості кисневими концентраторами, апаратами штучної вентиляції легень для проведення оксигенації, електровідсмоктувачами, пульсоксиметрами та необхідними засобами вимірювальної техніки.
Медичні працівники сфери охорони здоров’я активно проводять санітарно-освітню роботу щодо профілактики грипу та ГРВІ, зокрема акцентують увагу на необхідності профілактичних щеплень та вчасного звернення за медичною допомогою до персоналу медичних установ області. Ці методи є дуже важливими, оскільки, за орієнтованими підрахунками, лікування одного ускладненого випадку грипу коштує в межах 6–9 тис. грн.
Зауважимо також, порівняно з минулим тижнем, зменшився темп приросту захворюваності на грип та ГРВІ серед дорослого населення та дітей до 17 років. За другий тиждень в області захворіло 7049 осіб. Серед них – 3108 дітей віком до 17 років. З початку епідсезону вакциновано проти грипу 3241 особу.
Нагадаємо, карантин у навчальних закладах триває до кінця цього тижня в Черкасах, Чигиринському, Христинівському та Драбівському районах.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Голова ОДА закликав виділити бюджетні кошти на боротьбу з грипом"