Адміністрація Умані порадувала своїх жителів новим асфальтом і чистими сміттєвими баками. Навіть встигли місцевих безхатьків прибрати з центру міста.
– Їх стало набагато менше, – говорить місцевий житель Роман Свінціцький. – У центрі все чистенько, вулиці підметені. Щогодини вивозять сміття з урн, чергують комунальники. У моєму будинку на першому поверсі навіть порожні пляшки прибрали, які ще з весни лежали.
– У цьому році в місті очікують близько 40 тисяч паломників, – повідомила "КП" в Україні" майор Уманського відділення поліції Олеся Усенко. – Приїжджають хасиди з 27 до 30 вересня. На свято, яке відбудеться в ніч з 3 на 4 жовтня, порядок в місті охоронятимуть 450 поліцейських. Поки в місті все спокійно. Правопорушень немає, нікого не затримали.
Як розповів місцевий житель Микола Лупиніс, приїжджі хасиди поселяються в основному на вулиці Пушкіна, де розташований окремий квартал для єврейських прочан. На території кварталу є близько десятка готелів. Готелі належать єврейським бізнесменам, які відкривають їх на період паломництва. А це близько двох тижнів.
– Хасиди в супермаркетах майже нічого не купують. Їм спеціально готують кошерну їжу в наметовому містечку, – каже Микола. – Харчуються вони в своїй їдальні. А наші люди, в основному студенти, там підробляють, як офіціанти. Страви готують самі ж паломники. На території кварталу можна побачити ларьки, де хасиди продають мацу.
Приїзд хасидів для місцевих бізнесменів – це радість, – каже Микола. – Ті, хто здає житло паломникам, заробляють добре. Дехто примудряється збити з паломників грошей так, що можуть жити на отримані кошти цілий рік. У мене є такі знайомі, по 30-35 років, які ніде не працюють, а щороку заробляють на хасидах.
– А за скільки зараз можна зняти житло в Умані? – питаю в Романа.
– Ви зараз вільних квартир не знайдете, всі готелі переповнені. А квартиру українцям не здають, адже з хасида в рази більше беруть. Вчора заради інтересу обдзвонив кілька оголошень. Мені сказали, що після 10 жовтня звертайтеся.
– За квартиру хасиди платять від 350 до 500 доларів за ліжко-місце за термін від семи до десяти днів. А є й такі господарі, які 150 баксів в день беруть з людини за ліжко-місце, – розповідає "КП" в Україні" Саги Браверман.
У магазинах ціни не підвищилися, проте на ринках продавці з хасидів деруть втридорога.
– Вчора бачив, як нашому продавали банани по 35 гривень за кілограм, а хасиду – за 45, – ділиться враженнями з "КП" місцевий житель Микола. – А в місцевому супермаркеті ціна на звичайний сидр з 15 піднялася до 50 гривень.
– Може, ви бачили, що хасиди купують в магазинах?
– Переді мною в черзі три чоловік стояло. Так вони купували горілку і кілька пляшок пива, – каже Роман.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Заради хасидів з центру Умані вигнали безхатьків"