ТОВ "Агровіт" працює у Бабанці з 2006 року, своєчасно та в повному обсязі виконує свої зобов’язання перед пайовиками.
Стосовно інформації, викладеної в матеріалі "Війна за паї підняла на вуха ціле село на Уманщині", представники іншої сторони повідомляють наступне:
Ситуація, що склалася, спричинена тим, що частина пайовиків, які прийняли рішення не співпрацювати надалі з ТОВ "Агровіт", не оформили належним чином документи на видачу орендної плати у натуральній формі.
Так, згідно умов договору між ТОВ "Агровіт" та пайовиками, орендна плата може бути виплачена грошима або зерном, за згодою сторін. Видача орендної плати грошима проводиться у будь-який час, видача орендної плати зерном – після збирання врожаю.
Для видачі орендної плати пайовик має подати заяву, в якій вкаже форму видачі (гроші або зерно). Учасники "земельного бунту" такі заяви своєчасно не подали. Крім того, певні особи намагалися отримати орендну плату за родичів та сусідів, без надання відповідних довіреностей від них.
"Бунтівники" незадоволені тим, що їх сусіди, які продовжують співпрацю з ТОВ "Агровіт", отримують більше грошей (або зерна) за рахунок премії за підписання додаткової угоди. Так, "Агровіт" видає пайовикам, які подовжили договір оренди, премію у розмірі 2% від нормативної грошової оцінки землі (або 700 кг зерна, за згодою сторін). Але ж про це усім пайовикам давно було відомо і кожен пайовик зробив свій вибір!
Крім того, "бунтівники" воліють не згадувати про те, що "Агровіт" з власної ініціативи уже два роки видає усім пайовикам підвищену на 2% у порівнянні з умовами договору орендну плату (5% від НГО, хоча у договорах 2006 року прописано 2% або 3%).
Також частина "бунтівників" хоче отримати орендну плату кукурудзою та соняшником, збирання яких почнеться у вересні, і видати їм орендну плату цими культурами зараз просто неможливо. Усі пайовики знають, що кукурудза та соняшник на паї видаються в кінці вересня – на початку жовтня, після завершення жнив.
Незважаючи на це, безпідставні вимоги "ініціативної групи" видати ці культури зараз, коли соняшник ще стоїть в полі, супроводжувалися погрозами блокувати роботу підприємства та навіть "вивезти врожай з поля". По факту цих погроз ТОВ "Агровіт" була подана відповідна заява до правоохоронних органів, які наразі вивчають ситуацію.
Стосовно заяви пайовика Олексія Мельніченко повідомляємо наступне. При підписанні Додаткової угоди на продовження договору оренди землі пайовикам видавався не "папірець" як зазначено в матеріалі, а повний комплект документів, які вони підписували (видатковий касовий ордер на отримання премії за продовження договору оренди земельної ділянки та три примірники Додаткової угоди до договору оренди земельної ділянки). Крім того, спеціалісти земельного відділу усно роз’яснювали кожному пайовику положення додаткової угоди.
Тому заява О.Мельніченко не відповідає дійсності і є неправдивою.
Резюмуючи, зазначаємо.
ТОВ "Агровіт" працювало, працює і буде працювати у Бабанці. Умови співпраці ТОВ "Агровіт" з пайовиками по Бабанці є більш привабливими, ніж у конкурентів. Усі пайовики отримають орендну плату у визначені терміни в повному обсязі. Але для цього потрібно належним чином оформити документи у конторі підприємства.
Просимо "ініціативну групу" не підбурювати жителів села та не вводити в оману ЗМІ. У разі перешкоджання законній діяльності підприємства будемо змушені звертатися до правоохоронних органів.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "ТОЧКА ЗОРУ: Для "земельних бунтів" на Уманщині нема жодних підстав"