Заступник голови обласної державної адміністрації Костянтин Омаргалієв днями побував з робочим візитом у Маньківському районі.
Тут він зустрівся з місцевими учасниками АТО, аби допомогти вирішити їхні проблеми на обласному рівні.
Нині в районі на персоніфікованому обліку осіб, які мають право на пільги з числа учасників антитерористичної операції, перебуває 132 учасники бойових дій, 4 інваліди війни та 2 члени сім’ї загиблих ветеранів війни. Цьогоріч на оплату житлово-комунальних послугна маньківщині надали пільг на 226 тис. грн. Також за районною комплексною програмою "Соціальний захист ветеранів, інвалідів та малозабезпечених громадян на 2011-2020 роки" двом учасникам АТО та матері загиблого військовослужбовця виділили грошову допомогу на 22 тис. грн. Виконкомами сільських та селищних рад також приділяється значна увага учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей.
Торік у травні на Маньківщині прийняли районну комплексну програму щодо медичного, соціального забезпечення, адаптації, психологічної реабілітації, професійної підготовки (перепідготовки) учасників антитерористичної операції, соціального захисту членів їх сімей та вшанування пам’яті загиблих учасників антитерористичної операції на 2015-2017 роки. Згідно з нею у лютому цього року на фінансування заходів програми виділили 50 тис. грн. З них на 12,5 тис. грн. придбали 5 путівок в санаторій "Мошногір’я" на умовах співфінансування з обласним бюджетом. Нині на обліку в управлінні для забезпечення санаторно-курортними путівками перебуває 12 учасників бойових дій. Психологічну реабілітацію вже отримали 7 бійців. Коштом місцевого бюджету також оздоровили 17 дітей учасників АТО.
Голова райдержадміністрації Ігор Віштак наголосив, що районна влада допомагає і буде допомагати сім’ям загиблих військовослужбовців та учасникам АТО. Всі проблемні питання вирішуються як на місцевому, так і на обласному рівні.
До відділу Держгеокадастру у Маньківському районі звернулося 142 учасника АТО, яким надано правову та консультативну допомогу. З них 64 особи отримали дозволи на розробку землевпорядної документації, 40 осіб готують пакети документів для подачі до Головного управління на отримання дозволу на виготовлення документації та 35 осіб отримали документи, які посвідчують право власності на земельну ділянку. 2 АТОвці скористалися своїм правом на отримання земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд.
Заступник начальника – завідувач сектору державного земельного кадастру відділу Держгеокадастру у районі Наталія Кропивницька відзначила, що між відділом Держгеокадастру та органами місцевого самоврядування підписано Меморандум про співпрацю та взаємодію у вирішенні питань забезпечення учасників АТО та сімей загиблих АТОвців земельними ділянками.
Голова громадської організації "Маньківська районна спілка ветеранів АТО" Андрій Плахтій довів довідома керівництва області та району актуальні питання учасників АТО району, а саме: запровадження пільгового кредитування учасників АТО та програми забезпечення житлом, працевлаштування демобілізованих учасників бойових дій, зокрема на вакантні посади до районного військового комісаріату.
Ігор Віштак, наголосив, що питання АТОвців повинні вирішуватися не по одинці, а через громадську організацію "Маньківської районної спілки ветеранів АТО", для чого вона і була створена. Він також запевнив, що в межах повноважень та згідно чинного законодавства районною владою робиться все можливе для вирішення проблемних питань учасників АТО з максимальним врахуванням їх пропозицій та побажань.
Зі свого боку заступник голови облдержадміністрації Костянтин Омаргалієв запропонував демобілізованим військовослужбовцям зверталися до нього особисто для визначення подальших кроків вирішення питань на рівні області.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Як вирішити проблеми АТОвців радилися на Маньківщині"