Уже півроку живуть і працюють у новому статусі три об'єднані громади Черкащини: Білозірська, Мокрокалигірська та Єрківська. Їхні керівники переконані, що об'єднуватися варто, тож районам Черкащини слід поквапитися з цим.
Про це йшлося в ОДА на прес-конференції, присвяченій старту "Децентралізаційного марафону" в області.
Із нового року ОТГ області діють за новими бюджетами. У тергромадах відзначають, що за цей час вдалося досягти значного його перевиконання. Крім того, фінансову допомогу новоствореним громадам пропонує й держава. Окрім 60% від ПДФО, які йдуть до бюджету громади, ОТГ також отримують субвенцію з держбюджету на розвиток інфраструктури, можуть подати розвиткові проекти до Держфонду регіонального розвитку.
– Назад немає жодних відступів, адже утворення спроможних громад на території області – це майбутнє кожного з нас, – переконаний голова Білозірського тергромади Володимир Міцук. – Маємо усебічну підтримку і з боку облдержадміністрації, і з боку держави. Так, цього року з держбюджету маємо на розвиток інфраструктури 7,3 млн грн. З них вже освоюємо 2 млн грн. Ці кошти йдуть на ремонт доріг. Працюємо над оснащенням нашої опорної школи. Кошти на це ми отримали за конкурсом.
Такими ж позитивними результатами роботи можуть похвалитися й дві інші тергромади Черкащини. У районах, де тільки планують утворювати ОТГ, активно обговорюють моделі об’єднання, зауважив заступник очільника області Ярослав Березань.
– На місцях вже побачили основні переваги від упровадження реформи з децентралізації, – відзначив Ярослав Березань. – Питання про об'єднання не стоїть. В районах уже вирішують, в якій формі це робити найоптимальніше. Ми ж спільно з фахівцями Асоціації міст України надаємо наукову, методологічну та правову допомогу на зустрічах в районах. Очевидно, що на місцях люди зацікавлені в об'єднанні. Приміром, днями мав робочу поїздку до Христинівщини та Маньківщини. Спільно з керівництвом району жваво обговорили об'єднавчі варіанти. Основна вимога, щоб громади були перспективними та спроможними. Відразу ж розглянули й питання того, який населений пункт має бути центром майбутньої ОТГ.
Основний супротив проти утворення територіальних громад в районах Черкащини, відзначає заступник голови ОДА, виникає внаслідок незнання основних положень реформи та її переваг. Тож, аби пожвавити інформаційну роботу на місцях та прояснити основні проблемні питання, в області стартував "Децентралізаційний марафон". Мета цієї всеукраїнської акції – надати усебічну роз'яснювальну роботу активу області та посприяти об’єднанню тергромад. За результатами "Марафону", в Україні до кінця року має утворитися тисяча ОТГ, наголосила керівник регіонального відділення Асоціації міст України Світлана Крамар.
– "Децентралізаційний марафон" має активізувати процес об'єднання і формування спроможних територіальних громад, – пояснила вона. – У нашій області передбачається проведення більше 50-ти зустрічей з активними групами на місцях з метою надання необхідної методичної, правової, бюджетної допомоги. Крім того, допомагатимемо в оформленні всіх необхідних для об’єднання документів. Головне, аби громади визначилися, який формат об’єднання буде для них найбільш вигідним.
Долучитися до "Марафону" пропонують і регіональним засобам масової інформації. Для них Асоціація міст України ініціювала конкурс на кращі матеріали про втілення реформи з децентралізації. Відсьогодні розпочався прийом робіт, який триматиме до 4 жовтня.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Півроку в новому статусі працюють три об'єднані громади Черкащини"