Цього року Черкаси продовжують втілювати успішний досвід відкритої та доступної для всіх черкасців програми "Громадський бюджет".
На ці цілі у міському бюджеті міста вже передбачено 5 мільйонів гривень. Тож міська влада Черкас запрошує усіх черкасців зробити наше місто комфортнішим, сучаснішим та цікавішим, представивши власні проекти, кращі з яких будуть втілені у 2017 році за бюджетні гроші.
Прийом проектів здійснюватиметься з 1 по 30 липня 2016 року. Тоді як голосування триватиме з 1 по 14 листопада 2016 року.
Про це йшлось сьогодні під час прес-конференції за участю міського голови Анатолія Бондаренка, керівництва департаменту фінансової політики міськвиконкому, а також громадськості міста.
У своєму виступі Анатолій Бондаренко акцентував, що прозорість розподілу бюджетних коштів – один з пріоритетів роботи міської влади.
Тож закликав громаду міста долучатись до цього процесу, подавши свої проекти на участь у програмі "Громадський бюджет".
– Наш департамент фінансової політики є одним з прогресивніших в Україні, який одним з перших торік успішно реалізував такий масштабний проект. А нині наші фінансисти консультують своїх колег з інших міст щодо впровадження "Громадського бюджету", – зауважив Анатолій Бондаренко.
Директор департаменту фінансової політики Черкаської міської ради Наталія Джуган розповіла, що програма "Громадський бюджет" цього року реалізуватиметься вдруге і є досить прогресивною за своєю суттю. Адже дозволяє бюджетні кошти використовувати абсолютно публічно та демократично, надавши для всіх наших громадян рівні умови у визначенні на що їх варто витрачати.
Наталія Джуган наголошує, що таке право мають не лише повнолітні жителі нашого міста, котрі мають відповідну реєстрацію у паспорті. Але й – іногородні, які в Черкасах проживають, вчаться, працюють чи проходять військову службу. Для участі у програмі "Громадський бюджет" потрібно, аби вони, так би мовити, засвідчили свою приналежність до нашого міста. Приміром, пред'явивши студентський квиток – для студентів, чи документи з місця роботи або служби.
– Коли ми починали у минулому році займатись цим проектом за підтримки Фундації ПАУСІ, то були у п'ятірці міст України, які працювали над втіленням задуманого. Нині ж в нашій державі подібний досвід впровадження "Громадського бюджету" вже прагнуть перейняти близько 50 міських та районних рад, – зауважує голова координаційної ради з питань громадського бюджету Роман Жовнір.
За його словами, проаналізувавши минулорічний досвід реалізації цієї програми координаційна рада у співпраці з громадським активом міста розробили деякі зміни, які були затверджені виконавчим комітетом та міською радою.
Заступник директора департаменту фінансової політики Черкаської міської ради Тетяна Харенко розповіла про вимоги до поданих проектів від громадськості. Зокрема, їх кошторис не повинен перевищувати 1 млн. грн. та вони мають бути підтримані щонайменше 10 людьми. Крім цього, період реалізації таких проектів має відбуватись лише протягом року. Обов'язковою умовою (доданою цього року у змінах до програми) є загальна доступність жителів до виконаного проекту.
– Тобто, аби цей проект був актуальний не лише для якогось конкретного дитсадка чи школи (де, приміром, зроблять ремонт чи придбають обладнання), а загалом – для всіх черкасців. На це особливо торік нарікали учасники проекту та громадськість міста, вважаючи дещо несправедливим рівні підходи у фінансуванні проектів із загальнодоступним спрямуванням та закладів з обмеженим доступом, – зазначила Тетяна Харенко.
Разом з тим, додала, що повноваження щодо реалізації проектів надані винятково виконавчим органам Черкаської міської ради.
– Адже у нас вже були випадки, коли торік окремі активісти, подаючи проекти, сподівались, що ми їм на банківську картку будемо переводити гроші, аби вони власноруч втілювали в життя свої ідеї. Але всі ми працюємо у рамках Бюджетного кодексу та українського законодавства, яке визначає чіткі умови використання бюджетних коштів. Реалізовувати проекти, які переможуть у програмі "Громадський бюджет", будуть за напрямом діяльності відповідні департаменти Черкаської міської ради у співпраці з їх авторами. Тому закликаю авторів проектів бути активними не лише на стадії підготовки, подання та голосування, але й під час їх безпосередньої реалізації, здійснюючи технічний супровід свого проекту, – наголосила Тетяна Харенко.
Саме так, до речі, це відбувається зараз, коли втілюються минулорічні проекти-переможці. У більшості з них вже готова проектно-кошторисна документація, здійснена експертна оцінка і нині триває підготовка до безпосереднього початку робіт.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Влітку відбудеться прийом проектів на участь у міській програмі "Громадський бюджет""