УЖЕ ВЛІТКУ У ЧЕРКАСАХ ЗАПРАЦЮЮТЬ БЮРО ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ
Опубликовано: Оксана Савицкая
Цьогоріч в Україні буде реформовано територіальні органи Міністерства юстиції. На базі ліквідованих районних управлінь юстиції запрацюють бюро правової допомоги. Така реформа забезпечить доступ населення до правової допомоги та он-лайн послуг Міністерства юстиції. Ці та інші реформи Мінюсту обговорювали 21 квітня під час прес-конференції у Черкаському прес-клубі.
За словами начальника Головного територіального управління юстиції в Черкаській області Олександра Кравченка, згідно постанови Кабінету Міністрів, уже у травні 2016 року, в усіх областях України буде реформовано територіальні органи Міністерства юстиції. Відбудеться це згідно постанови Кабінету Міністрів України "Про реформування територіальних органів Міністерства юстиції та розвиток системи надання безоплатної правової допомоги". У другому півріччі ж цього року, на базі ліквідованих районних управлінь юстиції, мають запрацювати бюро правової допомоги.
Як повідомила начальник відділу кадрової роботи та державної служби Головного територіального управління юстиції у Черкаській області Аліна Сиротюк, загалом, буде ліквідовано 586 територіальних органів Міністерства юстиції на районному та міському рівнях - та створено 428 бюро з надання безоплатної вторинної правової допомоги, що забезпечуватимуть населення правовим захистом та надаватимуть доступ до он-лайн послуг Міністерства юстиції у міських та районних центрах. Зокрема, на Черкащині буде ліквідовано 22 управління юстиції. Натомість, буде створено бюро правової допомоги - на базі місцевих центрів із надання безоплатної вторинної правової допомоги. Вони забезпечуватимуть черкащан правовим захистом та надаватимуть доступ до он-лайн послуг Міністерства юстиції. Зокрема, у Черкасах, Смілі, Умані та Золотоноші працюватимуть центри, а у 16 районах області діятимуть їх структурні підрозділи.
Заступник начальника Головного територіального управління юстиції з питань державної реєстрації – начальник Управління державної реєстрації Нона Корж зазначила, що, у рамках процесу децентралізації Міністерства юстиції, запроваджено ряд реформ, спрямованих на покращення обслуговування громадян, наближення адміністративних послуг в сфері реєстрації до людей. Відповідно до Законів України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» з 01 січня цього року суб’єктами державної реєстрації визначені виконавчі органи сільських, селищних, міських рад, районні державні адміністрації, а також акредитовані суб’єкти. Разом з передачею повноважень з реєстрації на місця передаються і гроші. Адже передача реєстраційних функцій на місця надає можливість наповнювати місцеві бюджети. Безумовною перевагою законодавчих змін у сферах державної реєстрації нерухомості і бізнесу є забезпечення громадян правом вільного вибору суб’єкта державної реєстрації та отримання адмінпослуг за принципом екстериторіальності.
Як підсумувала начальник відділу реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Черкаській області Світлана Чабан, основним завданням постанови Кабінету Міністрів України «Про реформування територіальних органів Міністерства юстиції та розвиток системи надання безоплатної правової допомоги» є оптимізація системи територіальних органів Мін'юсту, скорочення видатків державного бюджету на забезпечення їх функціонування, розширення можливостей доступу до електронних сервісів Міністерства для всіх користувачів та доступу до безоплатної правової допомоги для соціально вразливих верств суспільства. Ця реформа дозволить розширити доступ громадян до безоплатної первинної та вторинної правової допомоги, а також електронних сервісів на рівні територіальної громади. Для громадян це буде зручно, оскільки певного виду послуги вони зможуть отримати в одному місці – бюро правової допомоги.
За словами заступника директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Черкаській області Наталії Даньковської, бюро правової допомоги, що прийдуть на зміну управлінням юстиції, стануть універсальними центрами, де кожна людина зможе отримати не лише первинну консультацію, але й вторинну правову допомогу - адвокатські послуги. Крім того, на базі бюро буде можливість отримати доступ до он-лайн-послуг Міністерства юстиції. Користування цим сервісом дозволяє отримати будь-яку довідку набагато швидше (не виходячи із дому) і дешевше. Серед гами послуг, як надає Міністерство юстиції он-лайн – пошук законодавчих актів, електронний цифровий підпис, відкриті державні реєстри юридичних та фізичних осіб, перевірка стану розгляду справи, тощо. Наближено до людей і адміністративні послуги у сфері реєстрації актів цивільного стану. Заяви у сфері реєстрації актів цивільного стану до всіх відділів ДРАЦС Черкаської області можна подати не виходячи з дому, он-лайн – через розділ «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану», на головній сторінці порталу Міністерства юстиції. Але, передовсім, функція бюро - це активне правопросвітництво громад - організація і проведення різноманітних семінарів, лекцій, тощо. Також, пані Наталею було наголошено, що наразі триває прийом заявок на конкурс на посади керівників та заступників керівників бюро. Більш детальна інформація про вимоги до претендентів та анкета на вакансію знаходиться на сайті Координаційного центру.
Добавить комментарий к новости "УЖЕ ВЛІТКУ У ЧЕРКАСАХ ЗАПРАЦЮЮТЬ БЮРО ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ"