Сьогодні в облдержадміністрації обговорили питання правового захисту та шляхи створення рівних можливостей для участі ромського населення області в суспільному житті Черкащини.
Так, аби максимально сприяти ромському населенню у вирішенні проблемних питань, розроблено План заходів щодо реалізації в області Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на 2013-2020 роки, а також створено робочу групу. Нині План заходів в області реалізують структурні підрозділи облдержадміністрації, територіальні органи центральних органів виконавчої влади, соціальні служби, служби зайнятості, райдержадміністрації, виконавчі комітети міських рад міст обласного значення та громадські об’єднання ромів за шести основними напрямами: правовий захист; соціальний захист і зайнятість; підвищення освітнього рівня; охорона здоров’я; поліпшення житлово-побутових умов; задоволення культурних та інформаційних потреб.
Голова обласної громадської організації "Альянс ромен Черкащини" Петро Бурлаченко зазначив, упродовж 2015-2016 років за підтримки Міжнародного фонду "Відродження" реалізовувався проект "Посилення правових можливостей ромського населення Черкаської області: надання якісної правової допомоги, формування мережі з випускників Ромського освітнього фонду". В його рамках проведено круглі столи, зустрічі у Смілянському, Чигиринському, Уманському, Звенигородському районах за участю керівників райдержадміністрацій, районних рад, сільських голів, соціальних служб. Особам ромської національності надавалася правова допомога, проводилися виїзні консультації.
Зауважимо, під час реалізації проекту виявили осіб ромської національності, які входять до категорії вразливих груп населення, серед них є інваліди, пенсіонери, матері одиначки, малозабезпечені, з низьким рівнем освіти, які потребують як соціальної допомоги, так і консультативної, тому спільними зусиллями органів влади та громадських організацій можна вирішити питання та покращити ситуацію. Також у Черкасах діє Центр правової інформації та консультацій, який співпрацює з Черкаським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
За словами представник ЧОГО "РОМА", у Смілі та Смілянському районі проживає близько 300 ромів. Серед проблем, з якими вони стикаються, є образливі слова на побутовому рівні. Через це діти замикаються в собі, перестають контактувати із суспільством. Тому було вирішено відкрити Ромський культурний центр, на базі якого створити студії по роботі з дітьми й дорослими. Студії працюватимуть за такими напрямками: танцювальна, музичний ансамбль, спортивна, освітня та ін., відвідувати які зможуть роми та представники інших національностей. Представник ЧОГО "РОМА" звернувся до органів влади з проханням допомогти у створенні такого Центру.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "В ОДА обговорили питання захисту прав ромів Черкащини"