План Маршалла для України : 1381078 : Местные новости

Местные новости Киев : Новости за 7 дней

Все регионы | Киев и область | Харьков и область | Днепропетровск и область | Донецк и область | Запорожье и область | Винница и область | Житомир и область | Ивано Франковск и область | Кропивницкий и область | Луганск и область | Луцк и Волынская область | Львов и область | Николаев и область | Одесса и область | Полтава и область | Ровно и область | Симферополь и Крым | Сумы и область | Тернополь и область | Ужгород и Закарпатская область | Херсон и область | Хмельницкий и область | Черкассы и область | Чернигов и область | Черновцы и область
Местные новости | Акции и скидки | Объявления | Афиша | Пресс-релизы | Бизнес | Политика | Спорт | Наука | Технологии | Здоровье | Досуг | Помогите детям!
Все регионы > Украина > Киев и область : Последние новости > Местные новости
Подробно

План Маршалла для України

План Маршалла для України

Стан головних світових ринків є індикатором здоров’я глобальної економіки. Цей рівень здоров’я дозволяє оцінювати перспективи економічного розвитку України. На жаль, впродовж останніх місяців новини глобальних ринків – невтішні для нашої країни. Один із ключових світових фондових ринків – китайський, продовжує падіння. На додачу до спалених у 2015-му $4 млрд капіталізації, цього року азійські гроші втратили ще кілька трильйонів доларів.
За розрахунками ринкових аналітиків, очікується подальше падіння азійських фондових ринків на 15-20%, європейських – на 10-15%, США – 5%. Це означатиме брак глобальних інвестицій, зменшення темпів розвитку світової економіки, зниження обсягів попиту і споживання у світі. Такі події спричинять поглиблення негативних для нас цінових коливань на товарно-сировинних ринках, які є визначальними для українського експорту. Основні наші експортні товарні позиції і надалі знаходитимуться у низьких цінових трендах при попиті, що зменшується. Зможуть вижити і виживуть найбільш ефективні, модернізовані економіки, галузі та підприємства.
Останні прогнози щодо розвитку світової економіки на 2016-й свідчать про нові потенційні ризики для і так кволої української економіки. Побоювання вселяють опубліковані лютневі дані щодо найгіршого з 2009 року обвалу китайського експорту, а також глобальне скорочення імпорту і експорту в лютому поточного року. У доларовому еквівалентів експорт з Китаю у лютому 2016-го знизився на 25,4% порівняно із лютим 2015-го, і на 11,2%, порівняно з січнем 2016-го. Імпорт впав на 13,8% в порівнянні з лютим 2015.
Враховуючи це, а також сповільнення росту економіки США та Німеччини, МВФ вже в квітні може знизити прогноз річного світового зростання з 3.4% до рівня 3%.
Кілька головних висновків зі стану глобальної економіки з огляду на економічну ситуацію в Україні. Інвестицій і, власне, просто відносно вільних фінансових ресурсів для нас у світі буде обмаль. Світові гравці шукатимуть тихі гавані і лататимуть власні пробоїни, замість пошуку нових пригод на непрогнозованих ринках, на кшталт України. Треба бути світовими, що стратегічні партнери не дадуть нам утонути, але обмежаться лише рятівним жилетом. Далі доведеться діяти за відомим принципом про допомогу потопаючому.
Тож маємо розраховувати здебільшого на власні сили. Україні потрібна власна економічна доктрина, що враховує тенденції світової економічної кризи та її рецидиви в Україні. Треба діяти швидко і жорстко, адже бездарно вже втрачено кілька важливих років. На подальші втрати немає ані людських, ані фінансових, ані часових ресурсів.
Український ВВП лише за 2015 рік впав більш, ніж на 10%. Наразі кардинального перелому не відбулося. Ми не досягли дна і не зупинили падіння. Такий стан економіки потребує від нового Уряду швидких, осмислених кроків.
1. Домогтися нового Плану Маршалла для України
Навіть за умови дефіциту інвестиційних коштів треба продовжувати діалог із західними партнерами. Можна знайти аргументи, аби ЄС разом зі США, Канадою та міжнародними фінансовими організаціями погодилися на новий "План Маршалла" для України. Ці кошти мають іти виключно на розвиток економічних проектів та бізнесу, а не на підтримку курсу гривні, золотовалютних резервів чи фінансування дефіциту бюджету.
Розмір інвестпакету для "Плану Маршалла" має становити щонайменше $80 млрд (з огляду на масштаби України, потрібно $150 млрд). Це кошти для інвестицій у проекти виробничої, технологічної та інфраструктурної модернізації. Принциповий момент – жорсткий фінансовий контроль проектів з боку донорів.
2. Лібералізувати податкову систему
В Україні треба знизити податкове навантаження з 50% від ВВП до 30-35%, що відкриє бізнесу можливості розвитку. Необхідно зменшити сумарні податки на фонд зарплати з 47% до 30-35%. Через два роки довести цей показник до 20%. Платити податок на прибуток треба тільки при виплаті дивідендів чи розподілі прибутку. Звільнити оподаткування прибутку, спрямованого на рефінансування. Знищити корупційні схеми на митниці та в оподаткуванні – так звані "податкові ями", "майданчики" та "конвертаційні центри".
3. Фінансувати локальні інфраструктурні проекти
Економіка потребує "свіжої крові". Одним з варіантів її пожвавлення є запуск стратегічних програм модернізації інфраструктури – інженерних мереж, доріг, об’єктів портової та річкової логістики, будівництво технопарків, впровадження проектів з енергозбереження.
Потрібні проекти із високим рівнем локалізації (від 75%). Підприємства, які здатні забезпечити високу локалізацію виробництва і експортні перспективи, повинні отримати доступ до пільгового кредитування, фінансової підтримки через лізингові програми, програм держгарантій із залученням проектного фінансування.
4. Підтримати АПК. Відкрити ринок землі.
Особливу увагу звернути на розвиток агросектору. Уряд має запропонувати програми підтримки галузі, яка наразі тримає усю національну економіку, забезпечивши торік 38% валютної виручки та 12% ВВП.
Першочергово треба підтримати приватний сектор і дрібні фермерські господарства, які виробляють 45% валової продукції АПК. Держава повинна фінансувати громадян – власників землі, стимулюючи їх до створення сімейних ферм і малих фермерських господарств. Важлива умова – довгострокове і пільгове кредитування малих і середніх сімейних господарств.
Потрібно зробити найважливіший крок – відкрити повноцінний ринок землі. Це – близько $ 100 млрд надходжень в економіку за 4-5 років. Випустити земельні бонди на державну землю та розмістити їх на фінансових ринках. Залучені кошти спрямувати на розвиток економіки.
5. Здійснити тотальне роздержавлення
Із 3374 ДП держава потребує для власних потреб лише десяток чи кілька десятків. Їх утримання завдає колосальних збитків державі та стимулює корупцію. Усі непрацюючі компанії треба ліквідувати, а решту – приватизувати. Великі компанії, що представляють інтерес для стратегічних інвесторів продати на відкритих конкурсах. Інші продавати за спрощеною процедурою. У тих, що залишаться державними забезпечити європейську систему корпоративного управління.
6. Відродити довіру до фінансового сектору
За останні два роки ліквідовано більше 60 банків. Загальна сума претензій до неплатоспроможних банків – 133 млрд гривень. У громадян на руках близько $80 млрд. Це майже удвічі більше зовнішнього боргу сектору державного управління. Щоб їх залучити, необхідно створити умови для легалізації та детінізації цих коштів. Потрібно збільшити фінансування Фонду гарантування вкладів, скасувати оподаткування банківських депозитів. Банкам і бізнесу надати можливості реструктуризації кредитних зобов’язань на 5-7 років із справедливим розподілом втрат між банком і кредитором. Держава має надати компенсаційні інструменти. Усе це загальмує "банкопад", який нищить паростки бізнесу у країні разом із робочими місцями.
7. Стимулювати інтелектуальну економіку, насамперед IТ – індустрію
Українська ІТ-індустрія забезпечує майже 2% ВВП, а за оцінками експертів до 2020 року – близько 6%. Галузь щорічно генерує нові робочі місця з європейськими рівнем оплати. При цьому вона незалежна від імпорту і не вимагає у держави особливих умов. Їй не треба заважати, аби вона забезпечить набрала державної бюджетної ваги.
P.S.
Це – стартові ключові кроки, необхідні для запуску розбалансованої української економіки. Цей етап пройшли усі країни, що рухалися від планової та перехідної моделі до ринкової. Саме за цими кроками можна швидко оцінити справжню готовність будь-якого уряду до реформ. Власне, вже очевидно, що чинний уряд не прагне докорінно реформувати економіку держави за європейськими лекалами, аби забезпечити її зростання. Адже там не зробили жодного кроку, аби вийти із безнадійного глухого кута.
Тому уряд має бути інший.
Сегодня - http://www.segodnya.ua/opinion/miroshnichenkocolumn/plan-marshalla- dlya-ukrani-702620.html


Источник: Forenet Киевский регион | Прочитать на источнике

 

Добавить комментарий к новости "План Маршалла для України"

Ваше имя:

Ваш email адрес: (email не публикуется на страницах сайта)

Комментарий:



Календарь
Новых вестей сегодня: 17
Новых вестей вчера: 38

Сегодня | 7 дней | 30 дней

<<

Июль 2024

Вс Пн Вт Ср Чт Пт Сб
01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Комментарии

Кировоград-25: история в погонах

Стрелец. 15-08-2023 08:45
Грязь там осталась, а не офицеры.. ...

Підвищення кваліфікації вчителів онлайн: оптимальний вибір

КатеринаШ. 23-02-2023 10:52
Порадьте зручний LMS для викладання онлайн, бажано не англомовний. . ...

Polly Group Ukraine

Avenue17Ru. 21-10-2022 14:16
Мне кажется это очень хорошая идея. Полностью с Вами соглашусь.
. ...

На дачу едут на одной ноге!
Но на этом испытания пенсионеров не заканчиваются – впереди пешие марш-броски по 3-5 километров

ОbMalv. 19-11-2021 11:51
Спасибо, ваш сайт очень полезный!
. ...

Закупівля нових «Пакунків малюка» під загрозою зриву

Ольга. 11-05-2021 18:00
Господи... Неужели у нас не один процесс не обходится без коррупционных схем? Нормально же выпускали эти бейби боксы до 2020-го года. Что потом пошло не так? Такое ощуще. ...

Что делать, если шиномонтажник сорвал резьбу на шпильке авто?

MSCLYPE. 31-03-2021 15:52
Группа компаний "Азия-Трейдинг" предлагает услуги таможенного оформления в морских портах Владивостока и порт Восточный. Вместе с таможенным оформлением мы оказываем услуги международной перевозки сборных и контейнерных грузов. ...

IT сервисы Google Cloud для рядового сотрудника от Wise IT

Наталушко. 31-10-2020 04:47
На заметку! Полезная статья как обезопасить личные данные в интернете. Актуально, как никогда ранее. Имхо. ...

Человек-легенда Лев Абрамович Наймарк

Андрей Александрович Снежин. 23-10-2020 17:24
Я бывший ученик Льва Абрамовича Наймарка. Благодаря ему я успешно поступил в Харьковский авиационный институт, успешно его окончил. Работал в авиации в г. Ульяновске на АО "Авиастаре - СП", бывший УАПК. ...

DINERO підсумовує результати року

Тимофій. 16-01-2020 15:17
Стабільне положення команії Дінеро на ринку МФО красномовно підтверджує 2 аспекти: по-перше, що банківські методи підходу до кредитування фізичних осіб віджили себе, і їх однозначно потрібно змінювати. ...

Після голкотерапії люди стають сильнішими

Анна. 06-10-2019 21:22
надайте контактні дані Марії Миськів. ...

Что такое ВсеВести.com?

ВсеВести.com - это система поиска региональных новостей и объявлений, где вы сможете найти ежеминутно обновляемую информацию из тысяч источников, опубликовать свои новости и объявления, обсудить события или, за считанные минуты, создать собственную ленту новостей. Подробнее...

Погода

Книга жалоб Казахстана

Книга жалоб - это сайт для подачи жалобы или отзыва на государственые учреждения, бизнес, на определенных людей и на государственных служащих на территории республики Казахстан. Жалобная книга Казахстана EGOV.PRESS не является официальным ресурсом. Например, для подачи жалобы на незаконные действия прокуратуры или суда, необходимо авторизаваться через социальные сети. Также мы рекомендуем доску объявлений.

Киев



Курсы валют

Курсы валют







О проекте | Контакты | Реклама на сайте | Карта сайта