Опубликовано: Защита Нации
На сьогодні немає рішення щодо виходу з політичної кризи. Три тижні консультацій політичних сил не привели до позитивного результату. Таким, за словами спікера ВР В.Гройсмана, виявився по підсумок пошуку виходу з політичної кризи.
На думку відомого громадського діяча, голови громадської організації «Всеукраїнське об'єднання «Захист нації» Насіба Рагімова, або наші так звані «політичні еліти » через непомірні амбіції і апетити вже не в змозі домовитися, або хтось спеціально підштовхує наш політичний істеблішмент до такого варіанту розвитку подій. Найбільш імовірним є все-таки перший. І ось чому. Відносини Президента і прем'єра пройшли точку неповернення і разом співіснувати вони вже не зможуть, що б при цьому не заявляли. Та ж сама ситуація склалася і в стосунках уряд - парламент. Протиріччя зайшли занадто далеко, в чому ми мали можливість переконатися 16 лютого. Поки йде війна «всіх з усіма», ніякі нові коаліції і прем'єри ситуацію не змінять.
Слід розуміти, що положення «політичного безладу» посилюють падіння економіки, ситуація на Донбасі і провал євроінтеграційної політики. Так, за даними Мінекономрозвитку, в січні 2016 року зведений індекс виробництва товарів і послуг знизився на 2,8% в порівнянні з січнем 2015 року, а ВВП зменшився на 2,1%, що свідчить про продовження рецесивних процесів. Внаслідок триваючого падіння експорту, валютні надходження скоротилися на 30%, що не могло не відбитися на стабільності національної грошової одиниці. НБУ нічим утримувати гривню, курс якої продовжує неухильно знижуватися.
На думку Н.Рагімова, ситуацію погіршує і ситуація на Донбасі, що різко загострилася і яка в будь-який момент може перерости в повномасштабні бойові дії. Чергова війна фактично доб'є країну, адже що може у відповідь агресору протиставити Україна? Розвалений флот і недієздатну армію, яку протягом двох років будували, але так і не змогли створити. Знову сподіватися на військову допомогу ЄС і США? Однак, розраховувати на доброзичливе ставлення і допомогу ЄС останнім часом не доводиться. Час взаємних компліментів минув, зараз наші відносини в глухому куті. І багато в чому провина за це лягає на українську владу, неспроможну виконувати взяті на себе зобов'язання і вирішувати внутрішні проблеми. Як результат - фіаско нашої євроінтеграційної політики, що засвідчив своєю заявою про те, що Україна не буде в ЄС і НАТО в найближчі 20-25 років, голова Єврокомісії Ж.К.Юнкер
Поставлені на паузу і наші взаємини з МВФ. Серед основних причин - нестабільна політична ситуація, підвішений стан нинішнього уряду і розвал коаліції. Відповідно до вимог Європарламенту, 14 березня, максимум 15-16, повинен бути оголошений склад нового уряду і нової коаліції, що дасть можливість до відновлення співпраці з МВФ. В протилежному випадку, Україні доведеться самій шукати можливість отримання грошей. Не знайшовши нічого кращого, уряд вирішив виставити на продаж все, що ще можна продати. У цьому році запланований продаж близько 450 держкомпаній, мотивуючи це їх збитковістю, хоча при ефективному менеджменті, багато з них могли б приносити непоганий прибуток. Крім того, Яценюк анонсував продаж 1 млн. га державних земель, що викликало в суспільстві неабияке обурення. Також уряд вирішив знову залізти в кишеню своєму народу, анонсувавши подальше підвищення і так непомірних для населення тарифів на газ і ЖКГ.
Криза в економіці, у зовнішній і внутрішній політиці, глибокі провали в соціальній політиці, погіршення криміногенної ситуації і зростання інших негативних явищ є свідченням краху державної системи управління. Без перебільшення можна стверджувати про те, що Україна знаходиться у найпотужнішій системній кризі за весь час її незалежності. Біда в тому, що через відсутність об'єктивних даних про реальний стан справ, ми не можемо дати об'єктивну оцінку ступеня її ваги, що б не стверджували записні політологи й економісти. Ясно одне - існуюча система вичерпала внутрішній потенціал розвитку, втратила здатність прийняття рішень і можливостей адекватної реакції на постійні виклики. Існуючі відпрацьовані методи виходу з кризи вже не працюють, тому будь-яке оцінювання в даному випадку просто немає сенсу.
Країна нависла над прірвою і всього лише мить відокремлює її від падіння. Україна на межі втрати своєї державності. Про це голосно заявляють не тільки вітчизняні політики, але серйозно попереджають багато європейських і американських. Зокрема, 6 держсекретар США Кондоліза Райс закликала українську владу: «... самим почати керувати своєю країною. У вас за 25 років відбулося три революції - завоювання незалежності, Помаранчева революція і Майдан 2014 року. Не можна постійно жити в кризі!»
Сказано вірно, тільки навряд чи у нинішньої влади це вийде. Потенціал вичерпаний, кредит довіри втрачений. Але добровільно відмовлятися від влади ніхто не збирається. Тому нас чекають нові випробування.
Источник: www.promova.info | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Насіб Рагімов: не можна постійно жити в кризі!"