Депутати Катеринопільської селищної ради не змогли відмовитися від Маркса та Енгельса.
За кожне ім’я, за кожну вулицю комісії з перейменувань у Катеринополі довелось вести жорстку боротьбу. Назви вулиць давно застаріли, віджили своє. Якось нелогічно розповідати дітям про звірства комуністичного режиму, живучи на вулицях Леніна або Жовтневій. З іншого боку, це неповага до тих наших родичів, що стали жертвами голодомору або репресій. Назви вулиць ─ це наші духовні орієнтири, де живемо. Навряд чи сьогодні є сенс рівнятися на Маркса, Леніна або колгоспи. Натомість, в українській історії є багато людей, з яких дійсно слід брати приклад ─ це наші національні та місцеві герої, митці, вчені.
Депутати Катеринопільської селищної ради не змогли навіть відмовитися від Маркса та Енгельса, що було зроблено по всій Україні. Окрім того, відкинули пропозицію топонімічної комісії стосовно перейменування вулиць на честь відомих земляків, як от Сергій Єфремов, Павло Филипович, Семен Гризло, В’ячеслав Чорновіл, Руслан Бобуров, Яків Івашкевич.
Так, депутат Олександр Волинець від ВО "Черкащани" зауважив: "Що я дітям скажу, коли мене запитають, хто такий Сергій Єфремов? Маркса я знаю ─ це відомий філософ і економіст, а от Єфремова ─ ні!" Депутат не знає нашого славетного земляка родом із Пальчика ─ вченого, політика, непересічну, кришталево чесну людину, яку сучасники називали "совістю української нації". Цікаво, кого із сьогоднішніх народних обранців так назвуть?
Не витримав критики катеринопільських депутатів і полковник Вільного козацтва Семен Гризло, який розгромив під Смілою війська кривавого комісара Муравйова. (Цей комісар віддав наказ розстрілювати людей тільки за те, що вони розмовляли українською). Про Гризла пишуть книги, знімають фільми, ним пишається вся Україна, а для депутата (щоправда, минулого скликання) Віктор Шеремета ─ це "бандит", який у його бабці відібрав відро ячменю.
"Бандитом" був, очевидно, і Руслан Бобуров (легенда батальйону "Айдар"), вулиця на честь якого проіснувала всього 24 дні (тобто від сесії до сесії). Коли тіло цього славетного воїна везли на батьківщину, то люди по всій Україні ставали на коліна, щоб віддати шану герою. На жаль, для депутатів вистачило 14 підписів, зібраних по вулиці Залізничній, щоб відмінити своє попереднє рішення.
Викинувши імена Гризла й Бобурова зі списку перейменувань, селищна рада знехтувала зверненням академіка Романа Коваля, який особисто звертався до селищного голови з такою пропозицією.
Не зміг скласти конкуренцію Марксу та Енгельсу також В’ячеслав Чорновіл (родом із Єрок) ─ людина, що могла переламати хід української історії.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Депутати відмовилися перейменовувати вулиці Маркса й Енгельса"