Першого липня минулого року було пограбовано помешкання відомого на Черкащині журналіста Олександра Вівчарика. Невдовзі грабіжників упіймали. Однак, минуло вже півроку, але справа, по суті, не розглядалася. Про це повідомляє прес-служба НСЖУ.
Після єдиного судового засідання по даній справі, суддя виніс ухвалу, за якою обвинувальний акт стосовно грабіжників було повернуто прокурору. Однією з причин цього стало нібито нерозуміння одним з підозрюваних української мови ((Хоча він закінчив школу в Черкасах. А 2011 року його вже засудили в Соснівському районному суді м. Черкаси до 4 років 3 місяців позбавлення волі з конфіскацією майна. І тоді він усе розумів…).
Прокурор у кримінальному провадженні, не погоджуючись з ухвалою Смілянського міськрайонного суду, подав апеляційну скаргу. 29 січня у приміщенні апеляційного суду Черкаської області її нарешті розглянули. Апеляційний суд пристав на аргументи судді по справі і залишив його ухвалу в силі.
Узагалі, в ній багато дивного, і вона ще раз доводить, що в нашій країні мають права всі, окрім чесних людей. Приміром, вкрадені прикраси родини Вівчариків, тоді ще працівники міліції, оперативно знайшли в одному з ломбардів Черкас. Але замість того, щоби вилучити їх, як належить за законом, вони скориставшись стресовим станом і розгубленістю пограбованих, неправомірно змусили їх викупити вкрадене у них же майно, посилаючись на те, що, мовляв, інакше воно буде втрачене і для них, і для слідства, як докази.
Дивує й те, що під час судового засідання в Смілі за ґратами було двоє підозрюваних. Третього, який ніде не працює, випустили під заставу у 30 тисяч гривень. Водночас, під заставу у 60 тисяч 900 гривень він звільнений з під варти ще по одній справі… (До, речі, у нього і ще в одного підозрюваного на даний час попередні судимості не зняті і не погашені). То чи не забагато грошей у непрацюючого злодія? Якщо він може дати під заставу майже 100 тисяч гривень, чому суд не працює над тим, щоби повернути пограбоване постраждалим, а шукає одному із злодіїв перекладача?
І ще одне: під час апеляційного розгляду один з двох заарештованих підозрюваних уже був не під вартою. Його відпустили під домашній арешт і вже навіть шукали. Коли і ким це було зроблено, постраждалим не повідомили. Невідомо також, що тепер буде з третім підозрюваним, який раптово забув українську мову. Адже 18 грудня спливав термін тримання його під вартою. Апеляційний суд у Черкасах того дня на своєму засіданні ухвалив продовжити йому цей запобіжний захід до 1 лютого 2016 року…
З огляду на мовлене вище, обласна спілка журналістів бере цю справу під особливий контроль. А голова Черкаської обласної спілки, перший секретар НСЖУ Сергій Томіленко зазначає, що звертатиметься по суті справи, її неякісного розгляду і затягування до Генеральної прокуратури. Бо складається враження, що все робиться так, щоби звинувачення розвалилося в суді, або підозрювані втекли.
Перед Законом в Україні мають бути рівними всі, а не лише злочинці і працівники правоохоронних органів.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Справа про пограбування журналіста зависла у повітрі"