На вчорашній прес-конференції директор Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи ОДА Олександр Криворучко для представників ЗМІ та громадськості роз’яснив процедуру закупівлі квартир сім’ям загиблих учасників АТО і воїнам з інвалідністю І та ІІ групи.
З державного бюджету на їхнє придбання виділили 15,5 млн. грн., які вдалося вчасно освоїти, не зважаючи на те, що в область вони надійшли із запізненням.
На Черкащині закрили чергу, яка була на кінець минулого року, та продовжують активну роботу над укладанням нових списків на придбання житла. Щоправда, родини, яким вручили ключі від квартир у новобудовах, прийнятих в експлуатацію, ще не отримали ордери на житло.
Як пояснив Олександр Криворучко, держава перевела кошти на придбання житла для родин бійців 25 грудня, тож останнє житло в черзі Департамент з питань цивільного захисту та оборонної роботи облдержадміністрації, що є головним розпорядником коштів, встиг придбати у переддень Нового року. У зв’язку зі значною кількістю вихідних і святкових днів необхідні документи працівники фірми "Кварц-2000", з якою укладали договори купівлі-продажу квартир, мають подати нотаріусу тільки сьогодні. До кінця ж цього тижня всі папери мають передати до реєстраційної служби, а згодом і до міської ради для отримання ордерів.
Посадовець зауважив, що придбання квартир відбувалося відповідно до процедур, передбачених правовими нормами. Оголошення про придбання житла опублікували в ЗМІ ще наприкінці липня. З тих пропозицій, що надійшли від забудовників та приватних підприємців, в Департаменті разом з членами родин АТОвців обрали оптимальні варіанти квартир у новобудовах Черкас.
Олександр Миколайович відмітив, що відповідно до закону, на кожного члена родини учасника АТО держава може придбати визначену кількість квадратних метрів. Постанова №348 регламентує безоплатну передачу родинам однокімнатної квартири, яка не повинна перевищувати 50 квадратних метрів. Крім того, відповідно до норм житлового кодексу, безплатна передача громадянам квартир, житлових приміщень у гуртожитках здійснюється з розрахунку санітарної норми 21 квадратний метр загальної площі на кожного члена родини та ще додатково 10,5 метрів. Тобто, родина з трьох осіб має отримати квартиру у 73,5 квадратних метрів. Однак законом не заборонено доплатити за квартирну площу й придбати більше житло.
Тим родинам, які хотіли отримати більшу квартиру, запропонували доплатити власним коштом або покрити вартість квадратних метрів завдяки спонсорам. Ті ж, хто не мав у цьому потреби, отримали квартири визначеної законодавством площі.
Мати загиблого воїна "Айдару" Євгена Войцехівського – Любов Іванівна зауважила, що не сподівалася, що держава надасть їхній родині житло, адже у Смілі, де вони проживають, вони були 240 у черзі на отримання квартири.
– Нам запропонували квартиру на вторинному ринку, яка відповідає виділеному державою метражу на кожного члена родини, та помешкання більшої площі в новому будинку. З мене нічого не вимагали, а просто запропонували ці два варіанти та дали час на роздуми. Тож ми вирішили доплатити за додаткові квадратні метри квартири. Зараз же через наші квартири обласній владі дорікають, – говорить Любов Іванівна. – Хочу ще раз подякувати керівникові області Юрію Ткаченку, який не відвернувся від жодної сім’ї, особисто нас не раз відвідував, цікавився, чи потрібно нам що. Мені дуже боляче, і таке враження, що у нас хочуть відібрати цю квартиру, бо державі це дуже дорого обійшлося. Але нам це коштувало значно більше, адже наша родина втратила найдорожче – сина та чоловіка.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "В ОДА пояснили, чому родини учасників АТО досі без ордерів на квартири"