У Черкаському обласному госпіталі ветеранів війни цього року облаштують соляну кімнату для проведення гало– чи спелеотерапії. Одночасно лікувальні сеанси там зможуть приймати 10 осіб.
Про перспективи розвитку закладу в 2016-му році розповів головний лікар Черкаського обласного госпіталю ветеранів війни Сергій Задорожний.
Торік у госпіталі ветеранів війни по вул. Ільїна частину площі займав Департамент охорони здоров’я. Після того, як підрозділ почав працювати в облдержадміністрації, у приміщенні виконали ремонт. Тепер, приміром, у кабінеті фізпроцедур чи стоматологічному значно затишніше та комфортніше. Кожен фахівець приймає пацієнтів у власному кабінеті, хоча раніше за браком місця доводилося сусідити. Крім того, через обслуговування учасників АТО в поліклініці розширили консультаційну психологічну, кардіологічну та гастроентерологічну допомогу. Обладнали навчальну кімнату для студентів-медиків.
– У приміщенні по вул. Ільїна своїми силами повністю виконаний ремонт поліклінічного відділення, – зазначив головний лікар закладу Сергій Задорожний. – Крім того, кабінети, які розміщувалися там на другому поверсі, ми перевели на перший і розташували раціонально. А на другому поверсі ми плануємо розширити стаціонарне відділення денним стаціонаром.
Сергій Вікторович додає, що це дасть можливість здешевити лікування пацієнтів, бо отримуватимуть процедури в госпіталі, а харчуватимуться самостійно. Денний стаціонар планують відкрити на 15 ліжок. Прийняти пацієнтів він зможе у другому кварталі поточного року.
Наразі на лікуванні в закладі перебуває близько 30 учасників АТО. Центр реабілітації для них розрахований на 50 ліжок.Загалом ліжковий фонд госпілалю складає 250 місць.
Відділення після свят буде повністю завантажене, бо вже зараз люди телефонують і беруть путівки, – говорить головний лікар. – Ремонт відділення на 6 поверсі корпусу по вулиці Ворошилова завершений.
Серед новацій, які прагнуть запровадити тут у 2016-му році, – облаштування соляної кімнати для проведення гало– чи спелеотерапії. Одночасно лікувальні сеанси там зможуть приймати 10 осіб.
– Чому постало це питання? Бо ми помітили, що старі люди часто хворіють на хронічні бронхіти. Крім того, атовці, які служили на передовій, а там холод і сирість, мають також проблеми з бронхо-легеневою системою, – додає він.
За декілька тижнів, прогнозують в госпіталі, пацієнти вже зможуть дихати сіллю. Перебування в такій кімнаті впливає на фізичному й психологічному рівні. Сіль чинить бронходренажну, протизапальну, імуномодулюючу дію на респіраторний тракт, що покращує загальний захист організму. Досвід застосування галотерапії підтвердив її високу ефективність. Зокрема, при лікуванні бронхіальної астми, хронічного та обструктивного бронхітів, хронічного гаймориту, сезонної алергії, алергічного і вазомоторного риніту. Так, позитивні результати лікування відзначені у 80-90% хворих.
– Ми вивчили досвід усіх закладів Черкас, де вже є такі кімнати, "Астри", "України", "Соснового Бору", – наголосив Сергій Задорожний. – Ми взяли всі краще від них, акумулювали і, сподіваюся, що наша буде потужна й ефективна.
Орієнтовна вартість облаштування соляної кімнати коливається в межах 150-ти тис грн.
– Всі новації госпіталю у 2016 році, а саме, закінчення ремонту Центру реабілітації учасників АТО, обладнання соляної кімнати стали можливими за ініціативи губернатора Юрія Ткаченка, підтримки депутатів обласної ради та департаменту охорони здоров’я, за що від імені пацієнтів і колективу госпіталю щиро дякуємо, – розповів Сергій Задорожний.
Планів щодо покращення роботи закладу, чимало, говорить головний лікар. Проте, усі вони потребують фінансування. Зокрема, в госпіталі застарілі рентгенологічне обладнання та УЗД-сканер. Потрібне нове фізіотерапевтичне обладнання, зокрема, апарат мікрохвильової ударної терапії для лікування суглобів, а для перевірки слуху – аудіометр.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "У військовому госпіталі відкриють соляну кімнату"