Зобов’язання з військового збору за результатами 2015 року громадяни відображатимуть у декларації про майновий стан і доходи
Опубликовано: Кам’янська об’єднана ДПІ
Нагадуємо, що з 1 січня 2016 року громадяни, підприємці та особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність подаватимуть декларації про майновий стан і доходи за новою формою, у якій зокрема об’єднано звітність по податку на доходи фізичних осіб та військовому збору.
Тож, за результатами 2015 року фізичні особи, які отримували доходи не від податкових агентів (зокрема від інших фізичних осіб) та іноземні доходи, визначають податкові зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб та військовому збору в одній податковій звітності. При цьому подання будь-якої додаткової звітності не передбачається.
Наводимо відповіді на найпоширеніші запитання з місць з даного приводу.
1. У який термін фізична особа - резидент зобов’язана сплатити військовий збір з доходів, отриманих не від податкових агентів, які підлягають річному декларуванню?
Відповідь: Відповідно до п.п. 1.1 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. XX Податкового кодексу України платниками військового збору є зокрема фізична особа - резидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні. Об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені ст. 163 Податкового кодексу України, зокрема загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід. Нарахування, утримання та сплата (перерахування) військового збору до бюджету здійснюється у порядку, встановленому для податку на доходи фізичних осіб, за ставкою1,5 відсотка від об’єкта оподаткування.
Фізична особа, що отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, та іноземні доходи, зобов’язана включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити з таких доходів податок на доходи фізичних осіб та військовий збір. Особою, яка не є податковим агентом, вважається нерезидент або фізична особа, яка не має статусу суб’єкта підприємницької діяльності або не є особою, яка перебуває на обліку у контролюючих органах як особа, що провадить незалежну професійну діяльність.
При цьому, згідно з п. 179.7 ст. 179 ПКУ фізична особа – декларант зобов’язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб, зазначену в поданій нею податковій декларації. Також, фізична особа, що отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом зобов’язана самостійно до 1 серпня сплатити суму військового збору, зазначену в поданій податковій декларації.
2. Яким чином сплачується військовий збір у разі нотаріального оформлення об’єктів спадщини, посвідчення договорів купівлі – продажу нерухомого (рухомого) майна, договорів дарування?
Відповідь: Сплата військового збору у разі нотаріального посвідчення договорів купівлі-продажу майна резидентами та нерезидентами, посвідчення договорів дарування чи видачі свідоцтв про право на спадщину нерезидентам здійснюється до нотаріального оформлення таких договорів (одержання свідоцтв).
В усіх інших випадках нотаріального посвідчення правочину платник податку зобов’язаний подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року та сплатити військовий збір за ставкою 1,5 відсотка.
3. Яким чином необхідно сплатити військовий збір фізичній особі – резиденту при продажу рухомого майна за посередництвом юридичної особи (не комісіонера), за умови що договір купівлі-продажу не посвідчується нотаріально?
Відповідь: У разі якщо об’єкт рухомого майна продається (обмінюється) за посередництвом юридичної особи (її філії, відділення, іншого відокремленого підрозділу) або представництва нерезидента чи фізичної особи - підприємця, такий посередник виконує функції податкового агента стосовно подання до контролюючого органу інформації про суму доходу та суму сплаченого до бюджету податку в порядку та строки, встановлені для податкового розрахунку, а платник податку під час укладення договору зобов’язаний самостійно сплатити до бюджету податок з доходу від операцій з продажу (обміну) об’єктів рухомого майна. При цьому, податковою адресою платника податків – фізичної особи визнається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків в контролюючому органі.
4. Чи оподатковується військовим збором сума заборгованості фізичної особи, списаної після закінчення терміну позовної давності?
Відповідь: Фізична особа, у разі отримання доходу у вигляді суми заборгованості, списаної після закінчення терміну позовної давності, з урахуванням п.п. 164.2.7 п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу України, включає його до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу, зазначає у річній податковій декларації та самостійно сплачує військовий збір за ставкою 1,5 відсотка.
5. Яка відповідальність застосовується до фізичної особи за несвоєчасну сплату військового збору за наслідками подання річної декларації про майновий стан і доходи?
Відповідь: У разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання протягом строків, визначених Податковим кодексом України, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:
при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;
при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.
Після закінчення встановлених Податковим кодексом України строків погашення узгодженого грошового зобов’язання на суму податкового боргу нараховується пеня. При нарахуванні суми грошового зобов’язання контролюючими органами нарахування пені розпочинається: від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов’язання, визначеного у податковому повідомленні-рішенні згідно із ПКУ. Пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.
Разом з цим нагадуємо, що Податковим кодексом України передбачено звільнення від оподаткування військовим збором доходів, що згідно з розділом IV Кодексу не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичної особи та не підлягають оподаткуванню ПДФО або оподатковуються за нульовою ставкою.
Форму податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкцію щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи, затверджені наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 №859 можна прочитати за посиланням: http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/z1298-15
З початку року на сьогодні платники Черкаської області перерахували до бюджету 182,8 млн.грн. військового збору.
Добавить комментарий к новости "Зобов’язання з військового збору за результатами 2015 року громадяни відображатимуть у декларації про майновий стан і доходи "