Стрічка порад для підприємців
Опубликовано: Кам’янська об’єднана ДПІ
ГУ ДФС у Черкаській області пропонує підприємцям переглянути нову підбірку питань – відповідей. Тема – нарахування ПДФО, єдиного внеску та військового збору.
1. Чи потрібно при виплаті авансу одночасно нараховувати та перераховувати в бюджет ПДФО та чи необхідно для визначення бази для нарахування ПДФО зменшувати суму авансу на єдиний внесок?
Відповідь: При виплаті авансу податок на доходи фізичних осіб перераховується до бюджету за першу половину місяця. При цьому, алгоритм розрахунку податку на доходи фізичних осіб (із застосуванням ставок 15% та/або 20% та зі зменшенням суми нарахованої заробітної плати на суму єдиного соціального внеску та податкової соціальної пільги) не застосовується.
2. Чи повинне підприємство при нарахуванні (виплаті) доходу ФОП – платнику єдиного податку за видами діяльності, які не зазначені в його облікових даних, утримувати ПДФО?
Відповідь: Суб’єкт господарювання при нарахуванні (виплаті) доходу фізичній особі підприємцю – платнику єдиного податку за видами діяльності, які не зазначені в його облікових даних, не утримує податок на доходи фізичних осіб за умови надання таким платником копії документа, що підтверджує його державну реєстрацію фізичної особи - підприємця (витяг або виписку з Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб – підприємців, в яких зазначаються види діяльності).
3. Чи є базою нарахування єдиного внеску сума коштів, виплачена юридичною особою або ФОП підприємцю, який застосовує загальну систему оподаткування, якщо виконані роботи (надані послуги) не відповідають видами діяльності, що зазначені в ЄДР?
Відповідь: Сума коштів, виплачена юридичною особою (фізичною особою – підприємцем) фізичній особі – підприємцю, яка застосовує загальну систему оподаткування за виконані роботи (надані послуги), що не відповідають видам діяльності, які зазначені у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, є базою нарахування єдиного внеску.
4. Яка передбачена відповідальність ФОП на загальній системі оподаткування, якщо авансові платежі з ПДФО сплачені до бюджету несвоєчасно або не в повному обсязі?
Відповідь: У разі якщо платник податків не сплачує суми самостійно визначеного грошового зобов’язання протягом строків, визначених Податковим кодексом України, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:
- при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;
- при затримці більше 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.
5. Які документи повинна надати фізична особа – підприємець іншому СГ для уникнення подвійного оподаткування?
Відповідь: Фізична особа – підприємець для уникнення подвійного оподаткування повинна надати юридичним особам та фізичним особам - підприємцям, з якими має господарські відносини, копію документа, підтверджуючого державну реєстрацію фізичної особи - підприємця (витяг або виписку з Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб – підприємців, в яких зазначаються основні види діяльності).
6. Чи передбачена відповідальність ФОП на загальній системі оподаткування, яка в податковій декларації про майновий стан і доходи самостійно не розрахувала авансові платежі?
Відповідь: Нормами Податкового кодексу України не передбачено окремої відповідальності за не нарахування авансових платежів фізичними особами – підприємцями на загальній системі оподаткування.
7. Чи має право ФОП застосовувати ПСП до сум середнього заробітку, виплачених працівникам, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації на особливій період?
Відповідь: У разі якщо працівник, призваний на військову службу за призовом під час мобілізації на особливій період отримує заробітну плату (середній заробіток) та одночасно грошове чи майнове (речове) забезпечення військовослужбовця, що виплачуються з бюджету, фізична особа – підприємець, як роботодавець під час нарахування заробітної плати такому працівнику не має право на застосування податкової соціальної пільги.
8. Чи підлягає оподаткуванню військовим збором сума орендної плати, що виплачується за договором оренди нерухомого (рухомого) майна?
Відповідь: Сума орендної плати, що виплачується за договором оренди рухомого (нерухомого) майна підлягає оподаткуванню військовим збором на загальних підставах.
9. Чи підлягає оподаткуванню військовим збором сума доходу, отриманого ФОП від провадження господарської діяльності?
Відповідь: Фізичні особи – підприємці, крім тих що обрали спрощену систему, за результатами звітного податкового року самостійно розраховують військовий збір в розмірі 1,5 відсотки чистого оподатковуваного доходу, відображають в річній податковій декларації та сплачують в терміни передбачені для сплати податку на доходи фізичних осіб за відповідний період.
Добавить комментарий к новости "Стрічка порад для підприємців"