Сплата податку на прибуток
Опубликовано: Кам’янська об’єднана ДПІ
Кам’янська ОДПІ ГУ ДФС у Черкаській області нагадує, що відповідно до п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України (ПКУ) платники податку на прибуток (крім новостворених, виробників сільськогосподарської продукції, інститутів спільного інвестування, неприбуткових установ (організацій), у тому числі визначених п.133.4 ст.133 ПКУ, та платників податків, у яких доходи, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування, за останній річний звітний податковий період не перевищують 20 мільйонів гривень) щомісяця, протягом дванадцятимісячного періоду, сплачують авансовий внесок з податку на прибуток у порядку і в строки, які встановлені для місячного податкового періоду.
Сума щомісячних авансових внесків обчислюється у розмірі не менше 1/12 нарахованої суми податку на прибуток підприємств за попередній звітний (податковий) період рік, зменшеної на суму сплачених авансових внесків з цього податку при виплаті дивідендів, яка залишилась не зарахованою у зменшення податкового зобов’язання з цього податку, без подання податкової декларації.
При цьому дванадцятимісячний період для сплати авансових внесків визначається з червня поточного звітного (податкового) року по травень наступного звітного (податкового) року включно.
Платники податку, які зареєстровані протягом звітного (податкового) року (новостворені), сплачують податок на прибуток на підставі річної податкової декларації за період діяльності у звітному (податковому) році та не сплачують авансового внеску.
Платники податку, у яких доходи, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування, за останній річний звітний (податковий) період не перевищують 20 мільйонів гривень, та неприбуткові установи (організації) крім неприбуткових організацій, визначених п.133.4 ст.133 ПКУ, сплачують податок на прибуток на підставі податкової декларації, яку подають до контролюючих органів за звітний (податковий) рік і не сплачують авансових внесків.
Платник податків, який за підсумками минулого звітного (податкового) року не отримав прибутку або отримав збиток, податкові зобов’язання не нараховував і не мав базового показника для визначення авансових внесків у наступному році, а за підсумками І кварталу отримує прибуток, має подати податкову декларацію за перше півріччя, три квартали звітного (податкового)року та за звітний (податковий) рік для нарахування та сплати податкових зобов’язань.
Платник податку, який за підсумками першого кварталу (півріччя, трьох кварталів) звітного (податкового)року не отримав прибуток або отримав збиток, має право подати податкову декларацію та фінансову звітність за перший квартал (півріччя трьох кварталів) звітного (податкового) року та не сплачувати авансові внески:
- за підсумками першого кварталу з червня-грудня звітного (податкового) року та січня-травня наступного звітного (податкового) року;
- за півріччя – з вересня-грудня звітного (податкового) року та січня-травня наступного звітного (податкового) року;
- за три квартали - з грудня звітного (податкового) року та січня - травня наступного звітного (податкового) року.
Податкові зобов’язання визначаються на підставі поданих податкових декларацій. У складі річної податкової декларації платником податку подається розрахунок щомісячних авансових внесків, які мають сплачуватися у наступний дванадцятимісячний період. Визначена в розрахунку сума авансових внесків вважається узгодженою сумою грошових зобов’язань.
Податкова декларація, у тому числі розрахунок щомісячних авансових внесків, за базовий звітний (податковий) рік подаються до 1 червня року, наступного за звітним (податковим) роком.
Добавить комментарий к новости "Сплата податку на прибуток "