Актуальна інформація для внутрішньо переміщених осіб
Опубликовано: Кам’янська об’єднана ДПІ
1. Оновлено форму довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи
9 вересня 2015 набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України».Відтепер оновлено форму довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. Строк дії такої довідки становить 6 місяців з можливістю продовження дії ще на півроку.Соцвиплати, які здійснюють внутрішньо переміщеним особам припиняються із місяця, в якому минув строк дії довідки. Для отримання довідки разом іззаявою про взяття на облік внутрішньо переміщена особа пред’являє:
-документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, або тимчасове посвідчення, що підтверджує особу громадянина України;
-за наявності - документ, що підтверджує факт проживання на території адміністративно-територіальної одиниці, з якої здійснюється внутрішнє переміщення (документ, що підтверджує громадянство України, посвідчує особу чи її спеціальний статус, із відміткою про реєстрацію місця проживання, військовий квиток з відомостями щодо проходження військової служби, трудова книжка із записами про здійснення трудової діяльності, документ, що підтверджує право власності на нерухоме майно);
-свідоцтво про народження дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
У разі втрати або викрадення документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, внутрішньо переміщена особа повідомляє про це територіальному підрозділу ДМС за місцем фактичного проживання, який в одноденний строк видає тимчасове посвідчення, що підтверджує особу громадянина України. У разі подання заяви законним представником внутрішньо переміщеної особи додатково пред’являються:
-документ, що посвідчує особу законного представника та підтверджує громадянство України;
-документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника, крім випадків, коли законними представниками є батьки (усиновлювачі).
2. Роботодавцям компенсують зарплату, виплачену тимчасово переміщеним особам
25 вересня 2015 набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку здійснення заходів сприяння зайнятості, повернення коштів, спрямованих на фінансування таких заходів, у разі порушення гарантій зайнятості для внутрішньо переміщених осіб». Вказаний порядок визначає умови, механізм здійснення районними, міськими, районними у містах та міськрайонними центрами зайнятості державної служби зайнятості заходів сприяння зайнятості, повернення коштів, спрямованих на фінансування таких заходів, у разі порушення гарантій зайнятості для внутрішньо переміщених осіб. Втім йогодіяне поширюється на роботодавців, які є бюджетними установами.
Відтепер зареєстрованому безробітному з числа внутрішньо переміщених осіб встановлена компенсація фактичних транспортних витрат на переїзд до іншої адміністративно-територіальної одиниці місця працевлаштування. Також зареєстрованому безробітному з числа внутрішньо переміщених осіб встановлена компенсація витрат для проходження попереднього медичного та наркологічного огляду, якщо це необхідно для працевлаштування. Компенсуються витрати роботодавця на оплату праці за працевлаштування на умовах строкових трудових договорів зареєстрованих безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб.
Також відбувається компенсація витрат роботодавця, який працевлаштовує зареєстрованих безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб, на перепідготовку та підвищення кваліфікації таких осіб.
Фінансування зазначених заходів здійснюється в межах строку дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. У разі закінчення строку її дії фінансування зупиняється, а після продовження строку поновлюється.
Компенсація витрат на оплату праці зазначених осіб не здійснюється у разі, коли роботодавець має заборгованість із сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та/або страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування. Також такі витрати не компенсуються, якщо роботодавець визнаний банкрутом або стосовно нього порушено справу про банкрутство.
Компенсація витрат роботодавця на оплату праці виплачується щомісяця в розмірі фактичних витрат на оплату праці осіб, прийнятих за направленням базових центрів зайнятості, але не вище середнього розміру заробітної плати штатного працівника, що склався у відповідному регіоні за минулий місяць, або обчисленої з неї відповідної суми в разі, коли особа працювала неповний місяць.
Зазначені витрати включають основну та додаткову заробітну платута суму єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, нарахованого на такі виплати.
Роботодавець, який працевлаштував зазначену особу для отримання компенсації протягом двох місяців з дня працевлаштування подає центру зайнятості заяву про компенсацію витрат на оплату праці довільної форми та копії трудового договору між ним і працівником або розпорядчого акта про прийняття на роботу, завірені в установленому порядку.
У разі звільнення працівника, за якого виплачується/виплачувалася компенсація до закінчення строку збереження гарантій зайнятості роботодавець повертає суму одержаної компенсації в повному обсязі.
Добавить комментарий к новости "Актуальна інформація для внутрішньо переміщених осіб "