![Осіннє листя із домоволодінь вивозитимуть безкоштовно](http://www.pres-centr.ck.ua/ximages/news/articles/normal/51747.jpg)
Проблему стихійного спалювання листя та городини, котра постає з року в рік навесні та восени, у Золотоноші намагатимуться вирішувати новими підходами.
Локальні міні-пожежі біля приватних садиб – це давня традиція серед жителів України. Як говорять захисники подібної "утилізації", палили завжди і всюди. І з цим насправді складно посперечатися.
Бити ж у набат мешканці почали ще минулого року. Кількість та інтенсивність вогнищ у кожному мікрорайоні досягла вже таких масштабів, що деякі батьки почали ховати по домівках своїх зовсім маленьких дітей. Зі схожими проблемами стикалися і люди з різноманітними хворобами, для яких забруднене повітря – це гра на межі життя і смерті.
Тема суперечлива та складна передусім для самої громади. Адже дійсно, це стало давньою звичкою – швидко та легко позбуватися зайвого, не переймаючись додатковими логістичними проблемами. Хоча й мало хто усвідомлює, що із часів щасливого дитинства, коли ковбаса була по три двадцять, змінився не лише державний устрій та зарплати.
З-поміж багатьох проблем, які суттєво погіршують екологію сучасного міста, саме для провінції характерним є питання спалювання органічних залишків восени. Золотоноша – не виняток: з року в рік райцентр потопає в клубах диму через спалювання листя та трави. Окрім того, що специфічні тліючі вогнища досить часто стають причиною пожеж у присадибних ділянках, вони завдають шкоди навколишньому середовищу та здоров’ю людей.
Як відомо, рослини очищають повітря від шкідливих речовин, які потрапляють у повітря через викиди з промислових підприємств та з автомагістралей. Усі ці речовини накопичуються в листі дерев. Спалюючи листя, люди сприяють повторному потраплянню шкідливих речовин в атмосферу.
Зміна хімічного складу повітря несприятливо впливає на більшість біосферних процесів. Забруднення повітря токсичними хімічними речовинами навіть при малій їхній концентрації призводить до зниження неспецифічної стійкості організму та сприяє розвитку багатьох захворювань людини.
Міф скептиків про те, що палили завжди і люди були здорові, руйнується звичайним логічним ланцюжком. Змінилось навколишнє середовище, отже й до органіки потрапляє значно більше шкідливих речовин. Які потім золотонісці люб’язно і повертають матінці-природі.
Кампанія боротьби з цим ганебним явищем широко висвітлювалась та обговорювалась минулої осені у золотоніському сегменті інтернету. Методи були різними, проте щоразу викликали надмірне обурення захисників "вогняних традицій".
Декого фахівці відповідних служб ловили "на гарячому". Для цього у період найбільшої активізації паліїв місто навіть патрулювали спецкомісії. Це, звісно, призводило лише до обурення, традиційних нарікань на владу, а також до появи красномовних легенд про бабусь, у яких забирають за дрібну купку бадилля останню пенсію.
Небайдужими лишились і пересічні містяни. Повідомлялось навіть, що Золотоношею курсує група байкерів, котрі детально фіксують усі подібні порушення, звертаючись потім у відповідні органи. Дехто ж просто в якості протесту публікував фото згарищ у соціальних мережах. В обох випадках ініціаторів кампанії з боротьби віртуально ледь не лінчували.
"Кнут" не спрацював, тому в дію вступає так званий "пряник". Цієї осені для любителів ароматного диму працюватиме спецпропозиція від золотоніських комунальників. Відтепер усе органічне сміття, аби уникнути спалювання, вивозитиметься безкоштовно. Абсолюнто. Людей закликають лише зібрати купки біля власних домоволодінь та попередньо зателефонувати до "Міського водоканалу" (5-21-19, 2-36-33, 5-26-47).
Розпочався жовтень, а, отже, зовсім скоро, мешканці міста й побачать рівень свідомості своїх земляків. Спрацює подібний подарунок чи ні, але вже зараз завчасно можна готувати свої органи дихання до чергових випробувань.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Осіннє листя із домоволодінь вивозитимуть безкоштовно"