Мерів Бучі та Ірпіня, а також районного прокурора судитимуть за розпродаж лісів за корупційними схемами. Причому, щоб домогтися порушення справи, активістам довелося звертатися в суд, який зобов'язав почати кримінальні справи проти мерів і прокурора. Влітку активістів, які виступли проти незаконної забудови, жорстоко побили.
"Через суд (!) змусили прокуратуру почати кримінальне провадження проти бучанського прокурора Матвійця, якому мер Федорук фактично подарував квартиру за кришування епічного земельного дєрєбану. Тільки мене дратує витрачати час, щоб примусити прокуратуру хоча б створювати видимість роботи?" - написав сьогодні у соцмережах директор "Центру з протидії корупції" Віталій Шабунін.
За інформацією активістів та журналістів, за дерибаном цінних земель та лісів у Бучі стояли очільник місцевої ради Анатолій Федорук та його кум – голова Ірпінської міськради Володимир Карплюк. Прокурор Бучанського району Анатолій Матвієць відмовився порушувати кримінальну справу, через що активісти й звернулися до суду.
Володимир Карплюк став відомим після того, як зареєстрував на себе 67 квартир загальною площею понад 7 тисяч квадратних метрів у Бучі. Журналісти з'ясували, що всі вони перебувають на території котеджних поселень, які збудували на території лісу.
Саме голова Бучі Анатолій Федорук перевів 890 гектарів лісу до розряду "земель житлової та громадської забудови" у 2002 році. Згодом 14 гектарів цієї землі опинилися у власності колишнього першого віце-спікера Верховної Ради - комуніста Ігоря Калетника. Навколо права власності на ці землі досі точаться суди.
Читайте також: В Києві відбулася масова бійка зі стріляниною: є постраждалі (відео)
У 2004 році Карплюк забрав 266,6 гектарів у Національного аграрного університету. На всіх цих землях будували житло 4 компанії, які напряму пов'язані з дружинами та родичами Карплюка та Федорука.
"Кидається в очі очевидний конфлікт інтересів під час виділення земельних ділянок для будівництва житлових комплексів. Зокрема, Бучанська міськрада за підписом Федорука А.П. виділила майже 10 гектарів землі ТОВ "Будрегіонінвест", власниками якого є дружина Федорука А.П. – Федорук Людмила Іванівна та дружина Карплюка В.А. – Карплюк Лариса Василівна", - повідомляють активісти "Центру з протидії корупції".
Наразі обидва чиновники перебувають на посадах мерів Бучі та Ірпеня. На початку вересня чотирьох активістів, які виступали проти забудови лісів, жорстоко побили. Причому, якщо двоє дістали тілесних ушкоджень під час акцій протесту – двох інших побили вночі біля власних будинків.
Источник: ЗА КИЇВ | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Активісти домоглися суду над мерами Ірпіня і Бучі за розкрадання лісу"