Кожному столичному народному обранцеві виділяється по 500 тис гривень, які він повинен направити на потреби міста. Економіст Олександр Мозковенко повідомив, що насправді дані кошти депутати направляють на зміцнення власного іміджу напередодні місцевих виборів.
Депутатський фонд, з якого кожному народному обранцю виділяється по 500 тисяч гривень, найчастіше йде на «підгодовування» електорату напередодні місцевих виборів. При цьому ці гроші повинні витрачати на потреби міста, нехай і на розсуд депутата.
Цікаво, що будь-яке фінансування з депутатського фонду затверджується у Київраді, однак потім виконання обіцянок не перевіряється. Зовсім недавно мер Володимир Кличко розпорядженням міської адміністрації №619 затвердив передачу городянам понад 500 тисяч гривень у вигляді разових посібників.
Докладніше про те, як депутати піднімають собі рейтинг за рахунок власного електорату, в ефірі радіостанції Голос Столиці повідомив економіст Лабораторії законодавчих ініціатив Олександр Мозковенко.
Що на гроші з депутатського фонду можна було б для міста зробити?
— В наших умовах ця сумма досить велика, адже зараз бюджети дуже важко складаються і дуже важко виконуються. Але це не новина, ця практика існувала довгі роки і, здається, не припинялася. Це така собі зручна форма депутатам якось підтримувати свій рейтинг, імідж.
Чи можливо якимось чином відстежувати, як витрачаються ці кошти?
— Це дійсно питання, тому що ми ще можемо говорити про те, наскільки доцільно вони витрачають їх. Але ще є питання і совісті депутатів. З цього питання можна, наприклад, запит зробити.
Йдеться про депутатський запит?
— Згідно законодавству, кожен громадянин може спитати, як витрачаються ті кошти, але це навряд чи буде ефективно. Вони ж якщо це роблять, то роблять зі знанням справи — витрачають та приховують справжній напрямок витрати.
Кожна трата з цього фонду має затверджуватися Київрадою, але чи перевіряється це потім?
— Так, тут велике питання. В принципі, тут сподівання лише на те, що депутати, оскільки вони є конкурентами, самі будуть один одного перевіряти, це контроль буде. Тільки на це є певні сподівання.
Раніше економічний експерт Володимир Ланда заявив в ефірі Радіостанції Голос Столиці, що місцеві вибори не спровокують обвалу гривні.
У той же час соцопитування, проведене в рамках проекту «SocioStream AG», показало, що 16% виборців готові продати свій голос на місцевих виборах менш ніж за 200 гривень. На думку соціолога Дмитра Дмитрука, це свідчить про зростаючий цинізм у суспільстві.
newsradio.com.ua
Источник: ЗА КИЇВ | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Столичні депутати витрачають на імідж бюджетні гроші — експерт"