Центр ендокринології м. Києва, який розташований у пам’ятці в центрі міста на вул. Пушкінській, 22-А та вул. Рейтарській, 22 хочуть переселити заради будівництва на його місці офісно-готельного комплексу з апартаментами.
Відповідна ініціатива була висловлена Київським інвестиційним агентством Київській міській клінічній ендокринологічній лікарні. Про це повідомила голова фракції «Батьківщина» у Київраді Тетяна Меліхова.
Київське інвестиційне агентство агітує медичну установу до переїзду, обіцяючи, що вказаним інвестиційним проектом передбачається переміщення Київської міської клінічної ендокринологічної лікарні з вул. Пушкінської, 22-А на вул. Зоологічну, 3 в реконструйовану за кошти інвестора будівлю корпусу №4 (колишнє опікове відділення).
«Викладені у інвестиційному проекті КП «Київське інвестиційне агентство» пропозиції ґрунтуються на некоректній і викривленій інформації: по-перше, при переселенні медичної установи буде зруйновано існуючий високотехнологічний ендикронологічний центр з повним циклом надання медико-профілактичної допомоги; по-друге, будуть здійснені невиправдані витрати на відновлення недіючої зруйнованої будівлі та спорудження нової, замість реконструкції існуючої зі збереженням її функціонування», - заявила Т. Меліхова.
Крім того, кілька років поспіль Центр ендокринології покроково здійснював ремонтні роботи за рахунок інвестиційної допомоги спонсорів і благодійників. Так було оновлено центральний корпус по вул. Пушкінській, 22-А II, IV, V, VI корпуси по вул. Рейтарській, 22, замінено ліфти, реконструйовано та оснащено новий операційний блок з палатами інтенсивного спостереження. Це дозволило не тільки забезпечити здійснення ефективного лікувально-діагностичного процесу, а й збереження пам’ятки архітектури, в якій розташований медичний центр.
Довідка: Будинок на вул. Пушкінській, 22-А – рідкісний зразок житлової забудови Києва першої половини 19 ст. – житловий будинок 1842-43 рр., в якому проживала родина Дуніних-Борковських та перебували Милорадовичі.
«Із пропозиції Інвестиційного агентства не ясно, чи то пам’ятку хочуть реставрувати, чи Центр виселяють заради повноцінного будівництва готельно-офісного центру замість пам’ятки. Я ж впевнена, що йдеться виключно про нове будівництво. Адже, коли йдеться про збереження пам’ятки, може бути використане лише слово «реставрація», в деяких випадках можна використати слово «прилаштування». Тому залишаючи за дужками переселення Центру ендокринології, потрібно перш за все звернути увагу на те, що далі станеться із пам’яткою. Якщо інвестор планує будівництво замість пам’ятки, то цю пропозицію не варто і уваги удостоювати, якщо ж йдеться про реконструкцію, то можливо інвестору простіше побудувати готель на вул. Зоологічній, бо реконструкція пам’яток коштує ой як не дешево», - наголосила Т. Меліхова.
Депутатка нагадала, що за часів Черновецького Центр ендокринології неодноразово перепідпорядковували і увесь час маючи на меті заволодіти цим приміщенням в центрі столиці.
«Черновецький не встиг цього зробити, то тепер грошима спокушають нинішніх чиновників», - підкреслила Т. Меліхова.
За словами інвестиційного агентства на вул. Зоологічній,3 планується створити надсучасне медичне містечко, в якому вже розташована клініка «Оберіг» та заплановане розміщення міського медичного центру проблем слуху та мовлення «Суваг-Київ», інші комунальні та приватні заклади.
«Насправді інвестиційна ініціатива пропонує розміщення Центру ендокринології на вул. Зоологічній, 3 на базі недостатнього за площею і зруйнованого колишнього опікового відділення, у межах неіснуючого медичного містечка, при цьому не враховано реальні потреби пацієнтів і спеціалістів центру для організації багатокомпонентної високоспеціалізованої допомоги. Більше того, за наявною інформацією, даний корпус протягом багатьох років відновлюється під розміщення в ньому іншої медичної установи – під Міський центр переливання крові», - повідомила Т. Меліхова.
Источник: ЗА КИЇВ | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Меліхова: Заради будівництва готелю на Пушкінській з пам’ятки хочуть переселити Центр ендокринології"