За 7 місяців 2015 року Черкасирибоохороною до суду було подано 68 позовних заяв щодо відшкодування шкоди, завданої незаконним виловом риби на загальну суму 93922 гривень. Реально відшкодовано – 3220 гривень.
Відповідно до Положення про Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Черкаській області, затвердженого наказом Державного агентства рибного господарства України від 19.04.2012 №223, основним завданням Черкасирибоохорони є реалізація повноважень Державного агентства рибного господарства України у сфері рибного господарства та рибної промисловості, охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Черкаській області.
Згідно ст. 10 Закону України "Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів" органи рибоохорони наділені повноваженнями подавати позови про відшкодування шкоди, заподіяної суб’єктами господарювання та громадянами, внаслідок порушення законодавства в галузі охорони, використання і відтворення водних біоресурсів.
Черкасирибоохороною ведеться активна робота щодо відшкодування шкоди, завданої незаконним виловом риби. Лише за 7 місяців 2015 року до суду було подано 68 позовних заяв на загальну суму 93922 грн., з них 1 поданий прокурором Канівської міжрайонної прокуратури та 3 прокурорами прокуратури Корсунь-Шевченківського району в інтересах держави в особі Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Черкаській області, а також 1 позов про розірвання договору щодо надання благодійної допомоги. З 68 поданих позовних заяв було задоволено 21 на суму 25127,50 грн. Реально відшкодовано – 3220,50 грн. До відділів державної виконавчої служби було направлено 9 заяв про примусове виконання рішення суду на суму 6290 грн.
Крім того, добровільно сплачено збитків, стягнутих в адміністративних провадженнях на суму 23710,50 грн.
Слід відмітити, що у зв’язку з тим, що Черкасирибоохорона не звільнена від сплати судового збору значна кількість позовних заяв залишаються без розгляду, що значно ускладнює здійснення позовної роботи Управліня. Так, наприклад, в цьому році було залишено без руху та повернуто 17 позовних заяв, у зв’язку з чим Черкасирибоохорона направила матеріали до органів прокуратури з метою представлення в суді інтересів держави в особі Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Черкаській області.
З метою добровільного відшкодування шкоди, завданої незаконним виловом риби, Черкасирибоохороною направлено 32 листи правопорушникам з пропозицією добровільно відшкодувати шкоду, завдану державі.
Слід пам’ятати, що відповідно до п. 6.3 Правил любительського і спортивного рибальства, застосування заходів адміністративної чи кримінальної відповідальності не звільняє винних осіб від відшкодування у повному обсязі збитків, заподіяних рибному господарству в наслідок порушення цих Правил рибальства.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Із ста тисяч гривень збитків, завданих браконьєрами, відшкодували лише 3%"