Вчора лідер громадської організації "Об’єднання бійців-реформаторів" Сергій Лугеря та ще ряд громадських активістів висловили недовіру Народній раді Черкаського району як організації, що проводить суспільно корисну роботу. Причиною для заяви стало офіційне звернення підприємця з Мошен Валентини Диченко щодо привласнення коштів, зібраних жителями села для бійців АТО.
У районі не буде привілеїв для окремих громадських організацій. Всі в рівних умовах. На цьому наголосив Костянтин Омаргалієв після інциденту, що набув широкого розголосу серед громадськості навколо діяльності Народної ради Черкаського району.
Нагадаємо, вчора на брифінгу для журналістів лідер громадської організації "Об’єднання бійців-реформаторів" Сергій Лугеря та ще ряд громадських активістів висловили недовіру Народній раді Черкаського району, як організації, що проводить суспільно корисну роботу в районі. Причиною для публічної заяви стало офіційне звернення підприємця з Мошен Валентини Диченко щодо привласнення коштів, зібраних жителями села для бійців АТО.
– Це вже стало останньою краплею, – зазначає Сергій Лугеря. – Віднедавна Народна рада стала закритим "клубом інтересів". Стати членом народної ради можуть тільки привілейовані особи. Хлопці, які повернулися з АТО, як виявилося, не належать до цього кола, бо їм без пояснень відмовили. А от лідерів інших громадських організацій, які вже другий рік поспіль доставляють на передову продукти харчування, речі першої необхідності, амуніцію та техніку для бійців, без їхнього ж відома рішенням кількох осіб виключають із Народної ради із звинуваченням у "співпраці з районною владою". Це абсурд, адже громадські організації можуть бути партнерами з органами влади у виконанні соціального замовлення, тим більше перед загрозою зовнішньої агресії для країни.
Активісти обурюються, оскільки тільки у співпраці з районною державною адміністрацією та районною радою вдалося акумулювати волонтерську роботу. Проводиться вона відкрито та прозоро, чого не можуть сказати про діяльність Народної ради.
Учора мало відбутися її засідання, проте з певних причин його було перенесено. Члени громадських організацій заявляють, що так трапляється не вперше.
– Кілька разів намагалися втрапити на засідання, як члени Народної ради, проте вистежити, коли вони проходять, не вдавалося, – заявляє лідер громадської організації "Об’єднання патріотичних сил" Олег Деркач. – А коли нарешті втрапили, то виявилося, що нас вже виключили, без нашого ж відома. На сьогодні Народна рада своєю діяльністю, точніше бездіяльністю, а лише передвиборчим піаром, нівелювала першочергове призначення.
Свою позицію щодо діяльності Народної ради висловили керівники району.
Анатолій Яріш, голова районної ради:
– Я був одним із тих, хто стояв у витоків Народної ради, хто підпільно ще в січні-лютому минулого року збирався на засідання та всіляко сприяв діяльності цій організації. Я вважаю, що подібні громадські організації повинні сприяти стабілізації ситуації в районі, співпраці в напрямі його соціально-економічного розвитку. На жаль, сьогодні деякі мої колеги-депутати з районної ради забули про те, з чого все починалося, і перейшли межу дозволеного. Коли виключаються з членів Народної ради волонтери, які передають допомогу нашим хлопцям в АТО, коли АТОвці виявляють бажання стати членами Народної ради, і у відповідь чують, що це закрита громадська організація, хоча по статуту цієї організації її рішення легітимні при підтримці більшості зі складу Народної ради, а протягом останнього півроку їх ухвалюють 6 – 7 осіб. Я вважаю це вже переходом всіляких меж. Ні районна рада, ні я особисто не співпрацюватиму з тими громадськими організаціями, що діють нелегітимно. Не може бути 3 – 4 особи з села Мошни, які вирішуватимуть питання за всю народну раду Черкаського району.
Костянтин Омаргалієв, голова державної адміністрації:
– Мені особисто дуже неприємно і тяжко чути у бік Народної ради цей негатив. Адже саме вона минулого року висловила мені довіру, як кандидату на посаду голови райдержадміністрації. Протягом півроку всі надбання були нівельовані маніпуляцією, "лозунговою" бездіяльністю та дестабілізаційними настроями, що внесли розбрат в район. Активна діяльність під час революції не може бути привілеєм для окремих громадських організацій. У Черкаському районі всі організації рівні і відповідати перед громадськістю повинні однаково. Сьогодні нестабільна ситуація в країні, якою користуються непрозорі політики, заангажовані, зацікавлені у власних меркантильних інтересах люди. Вони вносять розбрат в ряди колишніх однодумців. Будьмо поміркованими та віднайдімо компроміс у вирішенні всіх питань. Я хотів би, щоби Народна рада переглянула питання по своїй закритості, звернула увагу на висловлені зауваження з боку громадськості та дала можливість молоді, свіжій силі зайти й працювати на розвиток району, щоб все було прозоро. Крім скандалів та бійок, ініційованих членами Народної ради, я не маю іншої інформації. Не потрібно з’ясовувати стосунки силою – для цього проводиться діалог, а зусилля варто спрямувати не на маніфестаційні заяви, а конкретні справи. Стосовно коштів, вилучених зі скриньки на думку жителів села Мошни неправомірно, висновки нададуть правоохоронні органи. На сьогодні Народна рада має змінити підхід до своєї діяльності, інакше ми не зможемо рухатися в одному напрямі.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Через привласнення доброчинних коштів Народній раді висловили недовіру"