У обласному навчально-тренінговому центрі підвищення кваліфікації лікарів провели курс тематичного удосконалення для практичних психологів за напрямком "Медична психологія". Таке зібрання організоване вперше.
Його мета – об’єднати зусилля та залучити більше спеціалістів до вирішення питань, які можуть виникати під час лікування та реабілітації учасників бойових дій, яких демобілізували та їхніх родин.
Підвищити рівень кваліфікації на курсах змогли 65 фахівців – психологи з медичних закладів області, освітніх центрів, шкіл, центрів соціального захисту населення та соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, військові психологи комісаріатів, ДСНС у Черкаській області, волонтери та представники громадських організацій. Кожен слухач отримав сертифікат учасника.
Серед лекторів курсу: кандидат психологічних наук, старший науковий співробітник Інституту психології імені Г.С.Костюка НАПН України Світлана Лукомська, головний позаштатний психолог Департаменту охорони здоров’я Микола Стеценко та низка черкаських фахівців.
– Навчання пройшло вдало, до нього ми готувалися дуже серйозно, – повідомив головний лікар госпіталю Сергій Задорожний. –Розраховували на 30 учасників. Проте, захід зацікавив значно більше фахівців.
Під час курсового навчання торкнулися найбільш актуальних тем для лікарів-практиків. Зокрема, психологічних особливостей учасників бойових дій та переселенців із зони бойових дій, основ роботи з нарко– та алкозалежними тощо.
Після теоретичного курсу, провели круглий стіл "Організація психологічної служби в системі охорони здоров’я та надання психологічної допомоги учасникам АТО відповідно до плану заходів Кабінету міністрів України".
– Ми почали закладати фундамент у створення єдиної психологічної служби області, – говорить психолог Черкаського обласного госпіталю Вікторія Дорошенко. – Для чого? Щоб бути готовими допомогти тим, хто потребуватиме підтримки, поради, фахової консультації. Військовослужбовці повинні знати, що є різні види допомоги, в тому числі психологічна.
Наразі в Департаменті охорони здоров’я Черкаської ОДА посилена увага щодо питання кадрового забезпечення фахівцями-психологами. У зв’язку з потребою психологічної реабілітації військовослужбовців, в області додатково введені штатні посади медичних та практичних психологів. Наразі в лікувальних установах надають послуги 43 фахівця за цим напрямком.
Крім того, аби кожен демобілізований знав про те, де та яку допомогу він може отримати, розроблена спеціальна пам’ятка.
– Під час заходу на райони ми роздали чотири тисячі пам’яток учаснику АТО та ще півтисячі плакатів-пам'яток, – додав Сергій Задорожний.
Курси для психологів планують проводити систематично.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Черкаських психологів навчали надавати допомогу учасникам АТО"