Діючі та перспективні плани в напрямку реалізації завдань обласної програми підтримки бійців АТО та їхніх сімей обговорили на робочій зустрічі в Черкаській облдержадміністрації.
В робочій зустрічі брали участь заступник голови – керівник апарату ОДА Віталій Коваль, голова громадської організації "Черкаський союз учасників АТО" Олексій Колісник, його заступник Олександр Тимошенко та директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Руслан Чикало.
– У рамках обласної програми із середини травня на базі Черкаського обласного контактного центру відкрито безкоштовну гарячу лінію (0 800 50 88 76) для консультативної та соціально-психологічної допомоги бійцям АТО та членам їхніх родин, – повідомив Віталій Володимирович. – Діє вона цілодобово, а спеціалісти надають необхідну соціально-психологічну, інформаційну та консультативну допомогу військовим.
Водночас, за словами заступника голови, активно долучаються до підтримки обласної програми заклади соціального захисту, освіти, медицини. Так, нині в центрах зайнятості Черкащини учасникам АТО першочергово пропонують наявні вільні вакансії; забезпечують атовців технічними засобами реабілітації; на основі звернень діти учасників АТО забезпечені безкоштовним харчуванням в освітніх установах.
– Військові, які повертаються з фронту, потребують особливої уваги, – говорить голова ГО Олексій Колісник. – Наразі ми розглядаємо питання про запровадження соціальних карток для учасників АТО, якими б хлопці могли користуватися в аптечних мережах, продовольчих та промислових магазинах, різних центрах обслуговування. Таку ідею підтримують безліч закладів і готові до співпраці. Між тим, намагаємося також удосконалити питання щодо будівництва на території міста й області соціального житла для учасників АТО на основі вигідних відсоткових ставок. Із цією метою нині проводимо переговори з декількома забудовниками.
Заступник керівника організації Олександр Тимошенко принагідно попросив Віталія Коваля допомогти з реконструкцією обласного протиопікового центру на базі Черкаської міської лікарні №1, оскільки туди звертається по допомогу безліч атовців, однак приміщення потребує поліпшення умов перебування і реабілітації.
Під час зустрічі особливу увагу приділили й питанню допомоги родинам бійців. Так, Віталій Володимирович запевнив присутніх, що кожен район області поінформований та стовідсотково готовий забезпечити дітей військових місцями в дошкільних та шкільних закладах, безкоштовним харчуванням, гідним відпочинком та оздоровленням у таборах. Бажаючим слід лише звернутися з цим питанням до районних державних адміністрацій.
Окрім того, посадовець сказав: "Нині особливу увагу приділяємо військово-патріотичному вихованню наших дітей. З огляду на це, цьогоріч поставлено завдання усім 19-ти заміським таборам області організувати протягом періоду відпочинку хоча б одну зміну такого спрямування". У свою чергу, Олексій Колісник сказав, що наразі й самі бійці АТО пропонують свої послуги для роботи з дітьми.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "В ОДА хочуть запровадити соціальні картки для учасників АТО"