Смакування в’яленою рибою для родини черкасців минулого тижня ледь не обернулося трагедією.
Попри те, що рибу вживали мати й батько, лише донька нездужала на небезпечну токсичну інфекцію. З характерними симптомами ботулізму дівчину госпіталізували до Черкаської міської інфекційної лікарні.
Через проблеми з диханням і ковтанням та інші небезпечні прояви захворювання, пацієнтка добу провела в реанімації. Їй проведене лікування відповідно до протоколу та введена протиботулістична сироватка. Щоправда, останньої в запасах області не виявилося, тож препарат довелося придбати в столиці. В інфекційній лікарні повідомляють, що стан пацієнтки стабілізувався, проте залишається середньо-тяжким.
– Щороку по області ми реєструємо до п’яти випадків ботулізму. Останніх два було в Золотоніському районі в квітні поточного року, коли молоді чоловік та жінка споживали суху тарань, – розповідає обласний позаштатний інфекціоніст, директор КНП "Черкаська інфекційна лікарня" Світлана Волгіна. – Чим надаватимемо допомогу при наступному випадку ботулізму сказати важко. Наразі ми не забезпечені сироваткою для лікування не лише ботулізму, а й правця та дифтерії. Введена пацієнтці антитоксична сироватка – це залишки з попередніх поставок до України.
Сьогодні ситуація складна, бо держава не закуповує сироватку російського виробництва, зареєстровану в Україні. Медики пишуть звернення до Міністерства охорони здоров’я України, проте поки що проблема не вирішена.
– Дівчина потрапила до лікарні 11 травня, діагноз встановлений швидко, її родичі звернулися до чергового по Департаменту на гарячу лінію, – додає директор Департаменту охорони здоров’я Черкаської ОДА Анатолій Ситник. – Ситуацію відразу взяли під особистий контроль наші фахівці й спільними зусиллями вдалося в найкоротший строк знайти сироватку. До її введення проведене симптоматичне лікування.
Світлана Волгіна зауважує, що в стаціонарі з ботулізмом при адекватному своєчасному лікуванні хворі проводять у середньому два тижні, серйозних ускладнень зазвичай не виникає.
Нагадаємо, ботулізм – гостре токсичне інфекційне захворювання, яке викликає анаеробна бактерія Сlostridium botulinum. Вона міститься в консервованих овочах, грибах, м’ясі, копченій ковбасі, сушеній, соленій, в’яленій рибі домашнього приготування або придбаних на стихійних ринках.
Більшість харчових продуктів, забруднених ґрунтом чи випорожненнями тварин і птахів, можуть містити спори збудника інфекції за умови зберігання продуктів у анаеробних умовах, тобто за відсутності кисню.
Інкубаційний період небезпечного захворювання в середньому сягає 4-6 годин. Після перших його проявів смерть може настати вже через 3-4 години.
Симптоми ботулізму: болі в животі, діарея, сухість ротової порожнини, утруднене дихання та проходження продуктів через стравохід, відчуття "кому" в горлі, погіршення зору.
Торік в Україні зареєстровано 153 випадки ботулізму, 9 людей померло. Третина випадків отруєння ботулотоксином мають сімейний характер.
Черкаські медики закликають жителів бути обачними щодо споживання копченостей та консервів домашнього виробництва чи сумнівного походження, а при появі перших симптомів не зволікати з візитом до лікаря.
Повідомляють у прес-центрі Департаменту охорони здоров'я Черкаської ОДА.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "У медиків критична ситуація з вакцинами для лікування ботулізму, правця та дифтерії"