13 травня голова обласної ради Валентина Коваленко відвідала дочірнє підприємство "Черкаситорф" державного підприємства "Київторф".
До візиту її спонукали громадські активісти. Вони звернулися до голови обласної ради із тим, що становище цього підприємства дуже скрутне. За їхніми словами, обладнання з підприємства вивозиться і розпродується, діють тіньові схеми із продажу торфу, працівникам не виплачується зарплата, а бюджет Ірдинської селищної ради, для якої це підприємство є бюджетоутворюючим, не отримує прибутків.
Голова обласної ради зустрілася із директором ДП "Черкаситорф" Олександром Слизьким та представниками трудового колективу. Керівник підприємства, який перебуває на посаді із липня 2014 року, не заперечує інформацію про поганий стан справ у "Черкаситорфі". Проте у цьому звинувачує попередників.
За його словами, підприємство має 8-мільйонний борг перед "Черкасиобленерго", через що відбуваються відключення світла. Це створює перешкоди для початку виробничого сезону, який має стартувати найближчими днями. До того ж, перешкоджають роботі і перевірки контролюючих органів, які останнім часом почастішали, бідкається керівництво підприємства. Натомість ДП "Черкаситорф" могло б виробляти до 300 тонн торф’яного брикету на день і мати прибутки.
У працівників же – своя біда. Зарплату тут бачили тільки перед новим роком, усім роздали по 500 гривень. Середня ж заробітна плата – мінімальна. А працювати у селі більше немає де. Та й саме Ірдинське поселення колись створювалося з працівників цього підприємства.
Після створення у 1971 році торфовидобувне підприємство у Ірдині було процвітаючим. Тут працювало 900 осіб, була розвинена інфраструктура, а торф щодня вивозили вагонами, пригадує його колишній керівник Олексій Єлін. Тепер же частина залізничних колій розібрана невідомими особами, частина майна розікрадена, деякі будівлі стоять пустками і розвалюються, обладнання застаріле, працюючих – усього кілька десятків осіб.
Проблеми на підприємстві почалися ще у 2010, розповідає керівник ГО "Сила людей" Сергій Ладан. Тоді працівники зверталися до різних інстанцій, повідомляли про розкрадання техніки і незаконний видобуток торфу. За деякими з указаних фактів навіть були відкриті кримінальні провадження, але при колишній владі районна прокуратура загальмувала розслідування. За словами Сергія Ладана, нині слідство поновлено.
Він та представники інших громадських організацій нещодавно знову написали листи: до Кабміну, Міненерговугілля, Генпрокуратури, ДК "Укрторф", до обласної та районної влади з вимогою розібратися у ситуації, яка склалася навколо торфу Ірдинського родовища.
Реакція голови облради на звернення не забарилася. Після відвідання підприємства наступного дня Валентина Коваленко провела робочу нараду за участю голови облдержадміністрації Юрія Ткаченка і генерального директора Державного Концерну "Укрторф" Андрія Озерчука. Керівник концерну, до якого входить і ДП "Черкаситорф", також не задоволений станом справ на підприємстві, яке мало б приносити прибутки, а насправді ж демонструє свою збитковість. На думку обласного керівництва, торфовидобувне підприємство є стратегічним для області у контексті енергетичної незалежності та фінансової децентралізації.
– Для нас це підприємство дуже важливе. Воно могло б не лише забезпечувати область твердим паливом, але й приносити прибутки й працювати на благо місцевої громади, – наголосила Валентина Коваленко.
Тому під час наради було вирішено підготувати лист від обласної влади до Міненерговугілля із тим, щоб ДП "Черкаситорф" змінило юридичну реєстрацію зі столичної на місцеву та внесло зміни до статуту. Тоді б і прибутки йшли до місцевого бюджету. Такий позитивний досвід вже був реалізований у кількох областях України. Учасники наради намітили план дій щодо того, як покращити стан справ на підприємстві.
Повідомляє відділ інформаційного забезпечення та взаємодії із ЗМІ.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "ДП "Черкаситорф" продає продукцію за тіньовими схемами"