В підрозділах управління ДСНС в Черкаській області за участі ветеранів відзначили День пожежної охорони. Свято рятувальники відзначили проведенням урочистих нарад, виставок, спортивних свят.
На урочистій нараді в управлінні ДСНС ветерани різних поколінь, на чию долю випало і створювати пожежно-сторожову охорону, і займатися ліквідацією аварії на Чорнобильській атомній станції, і будувати нові підрозділи, пригадували буремне минуле, ділилися із молодим поколінням рятувальників своїми спогадами.
За багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток пожежно-рятувальної служби ветерани Управління Петро Буреєв, Віктор Солобоєв, Іван Ярмоленко та Надія Мороз були нагороджені відзнаками Всеукраїнської громадської організації "Спілки ветеранів та працівників силових структур України", "За службу Державі".
Треба сказати, що Черкаська обласна організація ветеранів органів є однією з найкращих в Україні, що й не дивно, адже багато хто з ветеранів, вболіваючи за долю Служби, продовжують навіть на громадських засадах виконувати важливі функції, допомагаючи пожежно-рятувальним підрозділам. До того ж впродовж року за участі ветеранів проводиться безліч заходів, спрямованих на популяризацію професії, становлення в професії молодих співробітників, вдосконалення професійної підготовки підрозділів.
Із великою зацікавленістю ветерани управління ознайомилися із відкритою до Свята у музейній кімнаті спеціальною експозицію присвяченою найбільш вагомим віхам діяльності управління за роки незалежності України.
Спілкуючись із ветеранами, Віктор Гвоздь зазначив: "Спілкуючись та зустрічаючись із ветеранами, ми підтверджуємо велике значення традицій, які впродовж багатьох років склалися в пожежних підрозділах. Ми надзвичайно уважно ставимось до досвіду наших ветеранів. Колишнім пожежним та рятувальникам є про що поговорити, є чим поділитися, є що й підказати. Це фактично невичерпний резерв, завдяки якому ми можемо впевнено дивитися у майбутнє, – підкреслив Віктор Михайлович.
Аналогічні урочисті наради та різноманітні заходи пройшли в усіх пожежно-рятувальних підрозділах області.
Особливо масштабно та яскраво цього дня відзначили Свято в першому державному пожежно-рятувальному загоні по охороні ПАТ "АЗОТ" у Черкасах. У цьому підрозділі завжди велику увагу приділяють залученню ветеранів до різноманітних спільних заходів, звісно, не стало виключенням і професійне свято – "День пожежної охорони".
За давньою традицією святкові заходи розпочалися зі спільного молебну та освячення приміщень і техніки. Згодом 72 представники загону, на очах у ветеранів, які добре розуміються на нюансах пожежно-прикладного спорту, з’ясовували спортивні стосунки на спеціальному тренувальному майданчику коло учбової башти, демонструючи своє вміння та навички, здобуті за час служби.
Спортивна частина свята лише професійними видами спорту не завершилась. Для участі у розіграші відкритого Кубку АЗОТу, який було започатковано керівництвом хіміків та рятувальників Володимира Склярова та генерал-майора служби цивільного захисту Віктора Гвоздя на міні-футбольному майданчику загону було проведено спеціальний футбольний міні турнір.
Господарі, приймаючи участь фактично у всіх змаганнях річного спортивного календаря, вже кілька років являються беззаперечними лідерами серед інших підрозділів Управління, несподівано отримали в обличчі рятувальників з Черкаського міськрайонного відділу достойних та непоступливих суперників. Попри пристрасті, що вирували у спортивному комплексі ПАТ "АЗОТ", виявити переможця, командам так і не вдалося, напружена гра завершилася із рахунком 5:5. Що загалом не лише не зіпсувало настрій учасникам, а навпаки стало добрим об’єднуючим фактором.
"Ми свідомо вирішили відзначити наше професійне свято у вигляді спортивних змагань, – підкреслив начальник 1-го ДПРЗ Юрій Літвін, – адже специфікою нашої роботи є те, що рятувальники повинні мати відмінну фізичну та професійну підготовку, саме тому ми вирішили використати цю можливість аби за допомогою спорту згуртувати колектив, допомогти молоді відшліфувати професійні навички, а більш досвідченим співробітникам особистим прикладом надихнути інших."
На завершення заходу Юрій Литвин та його колега з міськрайонного відділу Андрій Хижняк привітали своїх співробітників із професійним святом та нагородили найбільш активних учасників. Ветерани загону Бурлай, Заборовець, Бережко та Тригубенко, які присвятили значну частину свого життя пожежній охороні, отримали з їх рук грамоти та подяки.
Справжнє спортивне свято, присвячене Дню пожежної охорони, пройшло і в Лисянці, де відбулися зональні змагання VІ Чемпіонату Управління.
Тут же до святкового заходу приурочили і відвідини рятувальниками вихованців дитячих дошкільних закладів "Веселка" та "Малятко". Дітлахи, обступивши рятувальний автомобіль, з непідробною цікавістю не лише слухали про роботу пожежного підрозділу, розглядали пожежні драбини, рукава, тепловідбивні костюми, апарати на стисненому повітрі, а й із завзяттям "закидали" рятувальників непростими дитячими "чомучками". Приємною несподіванкою для рятувальників стало музичне вітання, яке для своїх гостей підготували в цих дошкільних закладах діти. Неабияк приємно вразило рятувальників і те, що діти добре обізнані з правилами пожежної безпеки та знають номер виклику пожежно-рятувальної служби, що є безперечною заслугою вихователів.
Спільне фотографування коло пожежних автівок із справжніми рятувальниками стало яскравою кульмінацією святкової зустрічі.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Кращим рятувальникам області вручили нагороди і відзнаки"