Під час засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу під керівництвом голови обласної ради з ТБ/ВІЛ, заступника голови – керівника апарату облдержадміністрації Віталія Коваля, розглянули програми з протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу.
– На рівні держави і на рівні області за участі громадських організацій виконуються заходи щодо зниження темпів захворювання як на туберкульоз, так і на ВІЛ/СНІД, – зазначив Віталій Коваль. – Тож маємо максимально наблизити послуги з діагностики хворих до лікування небезпечних інфекцій представників груп підвищеного ризику до участі у профілактичних програмах.
Між тим, Віталій Володимирович нагадав, що в зв’язку з реалізацією найближчим часом реформи з децентралізації, громадськість матиме ще одне завдання – донести до місцевих органів влади необхідність виконання зазначених заходів, адже фінансування буде передано на місця.
Завідувач центру МіО виконання програмних заходів з протидії епідемії ВІЛ-інфекції КЗ "Черкаський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом" Черкаської обласної ради Андрій Пономаренко повідомив, що в області кількість вперше зареєстрованих випадків ВІЛ-інфекції має тенденцію до збільшення. У 2014 р. зареєстровано 505 нових випадків ВІЛ-інфекції, 2013 р. – 361. У структурі шляхів передачі ВІЛ-інфекції все більш суттєве епідемічне значення набуває статевий шлях, частка якого досягла у 2014 році 65 %. Поряд із тим за останні три роки в області спостерігається позитивна тенденція до зниження рівня поширеності ВІЛ серед вагітних за результатами первинного тестування на ВІЛ-інфекцію.
Андрій Федорович також повідомив про доцільність використання замісної підтримувальної терапії, важливість охоплення хворих антиретровірусною терапією тощо. Вирішенням певних аспектів цієї проблеми він вбачає у збільшенні видатків з обласного та місцевих бюджетів на заходи з протидії ВІЛ/СНІДу, здійсненні систематичних інформаційно-просвітницьких кампаній для молоді, підготовці педагогічних працівників області, тестуванні на ВІЛ-інфекцію партнерів-чоловіків, ВІЛ-інфікованих вагітних тощо.
Про розробку обласної цільової соціальної програми з протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2015-2018 роки детально розповіла присутнім заступник головного лікаря КЗ "Черкаський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом" Ірина Білоус. Програмою, зокрема, передбачено зниження рівня захворюваності і смертності від ВІЛ-інфекції/СНІДу, надання якісних і доступних послуг з профілактики та діагностики ВІЛ-інфекції, насамперед представникам груп підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ, послуг з лікування, медичної допомоги, догляду і підтримки людей, які живуть з ВІЛ, у рамках реформування системи охорони здоров’я.
Заступник головного лікаря з медичної частини КЗ "Черкаський обласний протитуберкульозний диспансер" Володимир Очеретнюк поінформував про розроблену обласну цільову соціальну програму протидії захворюванню на туберкульоз на 2013-2016 роки. Варто зауважити, що за 2014 р. на туберкульоз захворіло 719 осіб, що менше ніж минулого року на 6,7% і становить (Україна 2014 р. – 59,5). Зменшення захворюваності на туберкульоз спостерігається і серед дитячого населення.
Проте питома вага бактеріального туберкульозу в 2014 році дещо збільшилась і становить 60,6%, проти 51,5% за 2013 р. Це стосується й деяких інших типів цього захворювання. Показники погіршилися з одного боку за рахунок покращення лабораторної діагностики (з січня 2014 р. введено в експлуатацію обладнання для молекулярно-генетичного методу дослідження), а з іншого – через погіршення соціально-економічного стану населення області.
Тож, за словами лікаря, виконання заходів Програми дасть змогу: обмежити поширення туберкульозу та ко-інфекції (ВІЛ/туберкульоз) і знизити рівень захворюваності на туберкульоз до 50 випадків на 100 тис. населення; стабілізувати смертність від туберкульозу та його наслідків на рівні 10 на 100 тисяч населення; досягти зниження рівня захворюваності та смертності від туберкульозу не менш як на 1 відсоток щороку; запобігти поширенню мультирезистентного туберкульозу тощо.
У ході засідання ділились думками представники різних громадських та благодійних організацій.
По завершенню ради всі учасники дійшли спільної думки про те, що необхідно обов’язково впроваджувати обласні програми протидії поширенню серед населення зазначених хвороб. А також зосередити особливу увагу на тому, аби акумулювати всі сили та засоби організацій, структур та влади, щоб віднайти в майбутньому кошти для боротьби з нещадними захворюваннями.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "В області розробляють програму з протидії СНІДу"