Про різницю між оптом та роздрібною торгівлею, відповідальність за невидачу чека і окремі питання продажу підакцизів
Опубликовано: Кам’янська об’єднана ДПІ
Головне управління ДФС у Черкаській області на численні запитання платників – власників реєстраторів розрахункових операцій наводить питання – відповіді з бази «ЗІР».
1. Що означає термін «оптова» та «роздрібна торгівля»?
Відповідь: Відповідно до ст.1 Закону України від 19 грудня 1995 року №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» із змінами та доповненнями оптова торгівля – діяльність по придбанню і відповідному перетворенню товарів для наступної їх реалізації суб’єктам господарювання (СГ) роздрібної торгівлі, іншим СГ. Роздрібна торгівля – це діяльність по продажу товарів безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших СГ громадського харчування.
2. Що означає поняття «назва господарської одиниці» та що таке адреса господарської одиниці?
Відповідь: Відповідно до абзацу п’ятого розділу 1 Положення про форму та зміст розрахункових документів затвердженого наказом ДПА України від 01.12.2000 № 614 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.02.01 за № 105/5296 із змінами і доповненнями (Положення №614) назва господарської одиниці - назва, яка зазначена в дозволі на розміщення господарської одиниці (договорі оренди, іншому документі на право власності або користування господарською одиницею).
При цьому абзацем четвертим розділу 1 Положення №614 визначено, що господарська одиниця - стаціонарний або пересувний об’єкт, у т. ч. транспортний засіб, де реалізуються товари чи надаються послуги та здійснюються розрахункові операції.
Також згідно з розділом 1 Положення про форму та зміст розрахункових документів, адреса господарської одиниці - адреса, яка зазначена в дозволі на розміщення господарської одиниці (договорі оренди, іншому документі на право власності чи користування господарською одиницею).
3. Які документи повинна надавати фізична особа – підприємець - платник єдиного податку на вимогу покупців за надані послуги (при продажі товарів) до моменту застосування РРО відповідною групою та яка передбачена відповідальність у разі невидачі відповідних документів?
Відповідь: Фізична особа – підприємець – платник єдиного податку зобов’язаний надати покупцю товарів (послуг) за його вимогою чек, накладну або інший письмовий документ, що засвідчує передавання прав власності на них від продавця до покупця. У разі, невидачі на вимогу покупця товарів (послуг) відповідного документу фізичні особи – підприємці, які сплачують єдиний податок, притягаються до відповідальності, передбаченої Законом України від 12 травня 1991 року № 1023-ХІІ «Про захист прав споживачів».
4. Хто є платником акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів – комітент чи комісіонер, якщо продаж підакцизних товарів, які належать комітенту, за договором комісії здійснює комісіонер через власні пункти продажу товарів?
Відповідь: Підпунктом 212.1.11 п. 212.1 ст. 212 Податкового кодексу України визначено, що платником акцизного податку є суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів. Відповідно до ст. 1011 Цивільного кодексу України за договором комісії одна сторона (комісіонер) зобов’язується за дорученням другої сторони (комітента) за плату вчинити один або кілька правочинів від свого імені, але за рахунок комітента. Таким чином, платником акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів є комісіонер, як особа, яка здійснює реалізацію товарів (в тому числі через власні пункти продажу). Виникнення обов’язку із нарахування та/або сплати акцизного податку у інших осіб (у тому числі власника товару) ПКУ не передбачено.
5. В тарі якої місткості алкогольні напої (як вироблені в Україні так і імпортовані) не підлягають маркуванню марками акцизного податку?
Відповідь: Не підлягають маркуванню марками акцизного податку алкогольні напої, які ввозяться в Україну з метою продажу або обміну на митній території України, в автомобільних і залізничних цистернах, а також у баках, бачках та інших ємностях місткістю більш як 5 літрів. Крім того не передбачено маркування акцизними марками виноробної продукції (вин сухих) у тарі місткістю від 50 до 600 літрів (кеги, бачки, цистерни, баки, бочки тощо) та сидру і перрі (без додання спирту) у тарі місткістю від 25 до 100 літрів.
З цими та іншими роз’ясненнями щодо справляння податків, зборів, платежів можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі.
Добавить комментарий к новости "Про різницю між оптом та роздрібною торгівлею, відповідальність за невидачу чека і окремі питання продажу підакцизів "