Директор Уманського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів "Пролісок" Вікторія Базилевська стверджує, що такого закладу немає ніде в Україні.
Вікторія Базилевська, директор Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів "Пролісок", переконана, що їхній заклад істотно відрізняється від інших подібних установ. Це викликано не тільки тим, що поки не затверджені конкретні програми або стандарти, за якими вони мають бути організовані. Тут неймовірно пишаються тим, що дають можливість працювати батькам дітей з особливими потребами.
– Перед тим як створити наш Центр, ми вивчали досвід інших міст, але їх формат нас не зовсім влаштовував. Ми хотіли зняти навантаження з батьків на період робочого дня, щоб вони могли працевлаштуватися. Їм також необхідно спілкування з іншими людьми, адже дуже важко цілодобово займатися особливою дитиною.
Ми сконцентрувалися на важких дітей, яких не беруть у дитсадки і які не підлягають навчанню в загальноосвітніх закладах. Саме вони повинні знаходитися у нас протягом усього дня.
– Як саме з ними займаються в "Проліску"?
– У Центрі проводяться рання соціальна, соціально-побутова, соціально-медична і педагогічна реабілітації, індивідуальне навчання дітей-інвалідів 1-11 класів, а також оздоровлення, психологічна та спортивна реабілітації, особливо для дітей з психофізичними розладами, профорієнтація.
Ми займаємося професійною орієнтацією осіб з обмеженими фізичними можливостями та професійно-трудової реабілітацією інвалідів. Реабілітація дітей-інвалідів проходить по групах, з якими працюють вчителі-реабілітологи разом зі своїми асистентами, психолог, логопед, інструктор з фізичної культури і спорту, музичний керівник та інші.
На певному етапі ми зрозуміли, що дітям-інвалідам також потрібні індивідуальні шкільні заняття. Отримуючи їх вдома, вони не встигають приходити до нас в Центр. Тому зараз всі послуги, включаючи навчання за індивідуальним планом, проходять на базі нашого закладу. Цього року за такою формою навчаються 15 дітей.
– Чи задоволені батьки таким сервісом?
– Спочатку з батьками доводилося дуже важко: їм було складно змінити звичний розпорядок дня і взагалі стиль свого життя. Їм здавалося, що краще вже доглядати за дітьми вдома, ніж приводити їх у Центр і відводити назад. Але потім поступово до нас з'явилася довіра. Про нас багато говорять і пишуть місцеві ЗМІ.
Тепер батьки відчули полегшення, зрозуміли, що тут їх дітьми займаються. Вони отримали роботу і нарікають, що після трудового дня нелегко знаходити сили ще й на особливої дитини. Але це необхідно робити! Батьки повинні займатися своїми дітьми – як звичайними, так і особливими, тому що всі вони потребують уваги.
Ми намагаємося надавати допомогу батькам, оскільки, безумовно, їм дуже важко в психологічному плані. Проводимо різні лекції, бесіди, консультації на цікаві для них теми, але хочемо також бачити їх зацікавленість і активність.
– Ми бачили у вашому Центрі кабінети, в яких проходять курси. Що це за курси і для кого вони?
– У цьому приміщенні знаходиться ще і Центр професійної реабілітації інвалідів, де вихованці, яким виповнилося 18 років, можуть отримати професійну освіту. З 2001 року у нас є ліцензії на проведення професійно-технічного навчання осіб з обмеженими можливостями.
Тепер ми навчаємо за такими робітничими професіями: оператор комп'ютерної верстки, секретар-друкарка, взуттьовик з ремонту взуття, флорист, перукар. По закінченні навчання інвалідам видають свідоцтва державного зразка. За час функціонування Центру професійної реабілітації інвалідів такі свідчення отримали 368 вихованців закладу.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "В місті діє унікальний центр реабілітації інвалідів"