Все більше уманчан через малу кількість автобусів надають перевагу пішим прогулянкам. Перевізники попереджують, що якщо ціна на проїзд не підніметься, то з понеділка 16 березня місто та район залишаться без громадського транспорту.
11 березня в актовому залі медичного коледжу зібралося 235 представників громадських організацій, перевізників та уманчан. Обговорення підняття тарифів було "гарячим" як ніколи. Одні присутні виступали за підняття цін, інші – проти.
Перевізники в своєму рішенні були одностайні – без підвищення вартості проїзду транспортна галузь "загнеться".
Проте домовитися все ж ні до чого не змогли. Лічильна комісія, що мала рахувати голоси щодо прийняття резолюції, до якої входили голова "Уманської районної сотні самооборони" Андрій Столяр та ймовірний "наливайковий магнат" Віктор, покинули залу посеред засідання. При проведенні голосування пішли й інші "активісти". Проте голосування все ж провели. Було обрано нову комісію.
– Ми всі громадські пропозиції, які були надані, внесемо до резолюції. Донесемо їх до виконавчого комітету і на виконавчому комітеті будемо приймати рішення. Зрозуміло, що рішення буде прийматися публічно. Комісія перед цим розгляне розрахунки. Ми запрошуємо на комісію представників громадських організацій, що тут присутні. І вже на виконкомі ми проведемо голосування за величину тарифу, яку вже пройшла комісія, – говорить перший заступник міського голови Сергій Клочко. – Щодо громадських слухань, зрозуміло що складна ситуація як в перевізників, так і в мешканців Умані. Я думаю, що тут замішана і політика, і передвиборча кампанія.
Наступного дня, 12 березня, на засідання виконкому перевізники прийшли вже із більш рішучим настроєм.
– На засіданні виконкому Уманської міської ради спілка автоперевізників звернулась із заявою, у якій зазначено, що у випадку непідняття тарифу на проїзд із 16 березня, вони припинять перевезення в місті та приміських маршрутах, – розповідає член виконкому В’ячеслав Зозуля. – Залишиться лише пільговий.
Сьогодні, 13 березня, відбулася чергова зустріч перевізників із комісією по тарифах та членами виконкому. Проте про що розмовляли та домовлялися чиновники із перевізниками – невідомо. Зустріч відбувалася за закритими дверима від журналістів.
Проте найбільше в даній ситуації страждають мешканці Уманського району, де основним перевізником є ТОВ "Круїз-Авто". Перевізники і тут відмовляються здійснювати перевезення. Кажуть, що через ріст цін потрібно підвищувати вартість проїзду. Якщо цього не буде зроблено, то і район з понеділка може залишитися без транспортного сполучення.
– В нас півсела працює в Умані. Кожного дня до міста на автомобілі не наїздишся, – говорить жителька села Громи Зоряна Лук’янчук. – Ми вже готові і на підвищення цін. Тільки б було на чому добиратися на роботу. Повертатися в "пішохідні" 90-ті не дуже хочеться.
Голова Уманської райдержадміністрації Ярослав Скус стверджує, що займається вирішенням даного питання.
– Підняти вартість проїзду на приміський транспорт може тільки облдержадміністрація. Як швидко вирішиться дане питання – залежить тільки від неї. Всі необхідні для цього документи я вже подав декілька днів тому, – говорить Ярослав Скус.
Районні влада продовжує вести перемовини із перевізниками. Чим вони можуть закінчитися до понеділка – невідомо.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Місто за півкроку від транспортного колапсу"