3 березня за сприяння голови облради Валентини Коваленко та Федерації профспілок Черкаської області відбулося офіційне відкриття Проекту Міжнародної організації праці "Добровільне консультування та тестування на ВІЛ для працівників"
Проект у Черкаській області впроваджує обласний центр профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІД за участю обласного відділення ВБО "Всеукраїнська Мережа ЛЖВ" та за підтримки Об’єднаної Програми ООН з ВІЛ/СНІДу (ЮНЕЙДС) і Фонду народонаселення ООН (ФН ООН).
У зустрічі взяли участь директор Українського центру контролю за соціально небезпечними хворобами МОЗ України Наталія Нізова, голова, національний координатор Міжнародної організації праці в Україні Сергій Савчук, радник ЮНЕЙДС з питань комунікації та глобальних ініціатив Олена Шерстюк, головний лікар комунального закладу "Черкаський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом" Черкаської облради Петро Левченко, представники профільних структурних підрозділів облдержадміністрації, керівники і активісти навчальних закладів, підприємств та установ, а також громадських організацій області.
Як зазначив, відкриваючи роботу засідання, голова Федерації профспілок Черкаської області Петро Шевченко, головним питанням порядку денного, що вкотре зібрало присутніх на "круглому столі", є боротьба з поширенням ВІЛ-інфекції серед працюючого населення, збереження трудового ресурсу. Адже проблема ВІЛ/СНІДу давно вийшла за межі медичної і носить соціальний та трудовий характер. Небезпечна тенденція сьогодення – збільшення захворюваності у благополучному середовищі населення, а не серед груп ризику, як це було раніше, з кожним роком набуває все більших масштабів.
– Сьогодні ми вже не вперше зустрічаємось у такому колі з метою попередження і вирішення проблеми поширення цієї хвороби в нашій області. Чи не найголовніше для нашого суспільства – не лише попередити чи запобігти поширенню захворювання, але, перш за все, допомогти людині, які стикнулася з таким діагнозом (а для багатьох – вироком), знайти порозуміння і підтримку серед оточення, отримати кваліфіковану допомогу і засвідчитись, зрозуміти, що ця людина не залишена сам на сам зі своїми проблемами, – зауважила голова обласної ради та відзначила активну роботу з вирішення цих питань очолюваного Петром Левченком Обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом.
Окремо Валентина Михайлівна звернула увагу на проблему тестування і захисту військовослужбовців, які беруть участь у бойових діях на Сході України, адже ці громадяни перебувають у найбільшій групі ризику, безпосередньо контактуючи з пораненими та їхньою кров’ю.
Слід зазначити, що метою програми добровільного консультування та тестування для працівників (ДКТ) є сприяння забезпеченню доступу усіх бажаючих працюючих до ДКТ, щоб дізнатися про свій ВІЛ-статус та вчасно розпочати лікування.
Новий пілотний проект став логічним продовженням ініціатив, впроваджених місцевими партнерами за підтримки Міжнародної Організації Праці у попередні роки. Так, у 2012-2013 роках МОП надавала підтримку в розробленні, прийнятті та впровадженні програм із запобігання ВІЛ на робочих місцях, що охопили близько 10 тисяч працівників на 12 підприємствах/установах/організаціях області.
Наразі проект має на меті до кінця 2015 року підвищити рівень обізнаності з питань ВІЛ/СНІД та сфери праці близько 10 тисяч працівників області та забезпечити доступ до добровільного і конфіденційного тестування на ВІЛ для цих працівників, що сприятиме доступу до своєчасної антиритровірусної терапії працівникам з позитивним ВІЛ-статусом. У проекті візьмуть участь 6 підприємств виробничої і невиробничої сфери та 3 навчальні заклади Черкащини. Серед таких, зокрема, ПАТ "Азот", Черкаська ТЕЦ, Черкаський медичний коледж, Корсунь-Шевченківський педагогічний коледж ім. Шевченка та інші.
Повідомляє відділ інформаційного забезпечення та взаємодії із ЗМІ.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "На Черкащині працівників тестуватимуть на ВІЛ"