![Базар організовується](http://rivne.com.ua/img/IMG_0192.jpg)
Порівняння «як на базарі» ми вживаємо, щоб розказати про бардак. Ну а базарники, які торгують на проїжджій частині вулиці Шевченка, опинившись перед загрозою закриття цієї вуличної торгівлі, вирішили бардак ліквідувати, щоб не втратити роботу. Вчора базарники із Шевченка приходили зі своїми пропозиціями до міського голови Рівного Володимира Хомка.
Нагадаємо, мобільні торгові точки вулиці Шевченка стоять на передових позиціях ринку «Моріон», який збирав з торговців плату за їхні непристосовані торгові місця на вулиці. Плата була чималою, отже, чутки про те, скільки грошей осідало в касі чи поза касою ринку, ходили найрізноманітніші. Щоб знищити можливість ловити рибу в цій мутній воді, торговці за пропозицією міської влади зареєстрували громадську організацію.
Голова громадської організації «Ярмарок на вулиці Шевченка» і «Ярмарок плюс» Василь КУРЯТА:
– Нині на вулиці Шевченка є 125 робочих місць, до кожного з яких ще прив’язані ті, хто привозить товар, вантажники та інші працівники. Взагалі це майже 500 чоловік. І ми створимо ще додатково 13 місць: для сторожів, прибиральниць, голови, бухгалтера. Зараз плата за місце зменшиться, бо не будемо перераховувати зайві кошти на «Моріон». Це буде не 1400 гривень, як раніше, а трохи менш як тисяча.
Міський голова РівногоВолодимир ХОМКО:
– Усі на собі рвуть сорочку, що ніякої вигоди з цієї вулиці немає. А яка боротьба за неї йде, за той маленький шматочок! Хтось може повірити, що там нема вигоди? Про те, що цей договір торгівлі на вулиці Шевченка та інших прилеглих до ринку вулицях буде розірваний, я попередив керівника «Моріону» в приватній розмові давно. Ідея полягала в тому, щоб цей ярмарок проводили саме ті, хто там торгує, щоб ніхто на них не наживався. Запропонували створити для цього громадську організацію. Звернулись до мене чотири такі організації. Я запропонував дати право розпоряджатись торгівлею на Шевченка тій з них, де буде більше людей. Всього, за моєю інформацією, там торгує біля 120 чоловік. Із них 109 ввійшли в громадське об’єднання «Ярмарок на вулиці Шевченка». Очевидно, що перевага за ними. Вони й будуть керувати процесом. Ніяких прибутків від них не потрібно, але люди мають забезпечити, і вони це обіцяють, повний порядок. Наскільки це можливо в такому місці, звичайно. Дали їм дозвіл ярмаркувати поки що на три місяці. Затвердимо його рішенням виконкому і подивимося, що з того вийде. Якщо справляться із завданням, то побажаємо успіху: хай працюють далі.
Взагалі ж в ідеалі всі мали б торгувати на території ринку, а не на дорозі. Але, з огляду на економічну ситуацію в країні, ніхто цього зараз забезпечити не зможе. Вуличну торгівлю ліквідувати однаково важко і в Рівному, і в Луцьку, і по всій Україні. Поліпшиться ситуація, займуть належне їм місце в торгівлі супермаркети, інші торгові заклади, і все нормалізується. Так було вже перед 2008 роком, коли ринки потихеньку згорталися. Але, доки криза, очевидно, що вулична торгівля буде.
Источник: Регiоальний портал - РIВНЕ | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Базар організовується"