У 2014 році стан забезпечення імунобіологічними препаратами закладів охорони здоров’я області не було досягнуто по жодній позиції. Показники охоплення щепленнями за 10 місяців балансують на рівні від 0,1 до 58,5%.
Імунізація населення Черкащини – в пріоритеті Департаменту. Про це наголосила заступник директора Департаменту Черкаської ОДА Наталія Лакуста у ході проведення засідання колегії Департаменту.
– Наразі в Україні складна ситуація з постачанням необхідних вакцин. Однак Міністерство охорони здоров’я України вивчає це питання і вже в наступному році планує його врегулювати, – відзначила Наталія Лакуста. – Враховуючи таку ситуацію, відрадно зазначити, що Черкаська область одна з найкращих по забезпеченню вакцинами БЦЖ.
Загалом про стан організації імунопрофілактики керованих інфекцій у дітей доповіла завідувач відділу імунопрофілактики КЗ "Черкаський обласний інформаційно-аналітичний центр медичної статистики" ЧОР Елеонора Харченко. За її словами, в нашій країні питання імунопрофілактики на сьогодні залишається одним із найважливіших та пріоритетних.
Завдяки державній політиці в сфері імунопрофілактики та за сприяння міжнародних організацій вдалося різко знизити поширеність окремих інфекцій, зокрема, кору, дифтерії, кашлюку, поліомієліту, туберкульозу. Очевидний також економічний ефект вакцинопрофілактики при зниженні витрат на лікування, а також на попередження епідемій.
Проте у 2014 році стан забезпечення імунобіологічними препаратами (ІБП) закладів охорони здоров’я в розрізі вікових декретованих груп та інфекцій контрольного показника в 83,3% не було досягнуто по жодній позиції. Показники охоплення щепленнями за 10 місяців цього року в області балансують на рівні від 0,1 до 58,5%. Негативна тенденція по виконанню обсягів щеплень спостерігається по Україні в цілому і перебуває на рівні від 0,3 до 51%.
– Певним чином на показники щеплень впливають відмови батьків від вакцинації, медичні протипокази, тимчасові заборони до використання вакцин та інше, – відзначила Елеонора Харченко. – Так, по звітних формах програми "УкрВакцина-2014" за 10 місяців 2014 року в категорії дітей "до 2-х років", запланованих на декілька видів щеплень серед 22056 підлягаючих, відмовилися від вакцинації проти кашлюку, дифтерії та правця 445 осіб, проти поліомієліту – 472 особи, проти гепатиту В – 583 особи, проти туберкульозу – 168 осіб, проти кору, краснухи та епідпаротиту – 208 осіб, проти гемофільної інфекції – 337 осіб.
Аналогічна картина з відмовниками і в інших вікових групах. Викликає занепокоєння велика розбіжність в показниках відмовників від щеплень, окремі райони взагалі не реєструють відмовників у щомісячних звітах, в той же час в інших районах ці показники завищені. Найбільше відмов по м. Черкаси по різним видам щеплень показники сягають від 52 до 70% від загальної кількості відмовників по області. Це, в свою чергу, говорить про недостатній рівень санітарно-просвітницької роботи серед батьків.
За словами Елеонори Вікторівни, в закладах охорони здоров’я області ведеться контроль за післявакцинальним періодом у щеплених осіб та моніторинг несприятливих подій після щеплень. Так, варто відмітити, що в цьому році по області не реєструвалися випадки групових реакцій та ускладнень, летальні випадки після застосування вакцин, анатоксинів та алергену туберкульозного.
– Тому прошу всіх медиків області активізувати інформаційно-просвітницьку роботу серед населення щодо важливості імунопрофілактики на сучасному етапі розвитку суспільства, – наголосила спеціаліст. – І будемо вірити, що в нашій країні в наступному році проведення своєчасних щеплень буде проводитись на належному рівні.
Повыдомляє прес-служба Департаменту охорони здоров’я Черкаської ОДА.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "На Черкащині збільшилась кількість відмовників від щеплень"