![В Умані презентували книгу «В горнилі локальних конфліктів»](http://www.oda.ck.ua/images/news/2014/Goncharenko/3469.jpg)
11 грудня в Умані на презентацію книги «В горнилі локальних конфліктів» зібралися її творці та герої, воїни-інтернаціоналісти, викладачі та ліцеїсти Уманського професійно-аграрного ліцею. Також на зустріч завітали почесні гості: голова райдержадміністрації Ярослав Скус та голова районної ради Олександр Дячук, авторка багатьох нарисів із книги, заступник головного редактора газети «Уманська зоря» Тетяна Бородинська та голова Громадської ради при райдержадміністрації Тетяна Чорномаз. А організувала захід районна бібліотека за участі працівників сільських читалень.
Збірка нарисів і спогадів «В горнилі локальних конфліктів» підготовлена до 25-ї річниці виведення радянських військ з Афганістану. Світ побачив її завдяки групі ентузіастів – воїнів-інтернаціоналістів з Уманщини, які зібрали та підготували матеріали, а також завдяки районній владі, що посприяла виходу книги.
Видання містить матеріали про людей, які брали участь у бойових діях чи військових конфліктах на території понад 20 іноземних держав: Іспанії, Фінляндії, Японії, Північної Кореї, Угорщини, В’єтнаму, Куби, Єгипту, Сирії, Чехословаччини, Анголи, Ефіопії, Китаю, Монголії, Афганістану, Югославії, Іраку та інших. Війни закінчуються, та залишається пам’ять про спалену землю, кровопролитні сутички, смерті бойових побратимів, почуття братерства та підтримки.
Найкраще про зміст книги говорити устами її героїв. Тому слова воїнів-інтернаціоналістів під час презентації сприймалися особливо уважно.
Без перебільшення можна сказати, що чільне місце серед творців книги належить воїну-інтернаціоналісту, голові Громадської організації «Уманська міськрайонна спілка ветеранів Афганістану» Олегу Зайченку. Головний редактор газети «Уманська зоря» Валентина Козицька так говорить про нього:
– Кожна людина творить себе сама. І якщо душа її налаштована на хвилі добра, порядності й совісті, вона йтиме життям гідно, залишаючи по собі світлий слід. І це, мабуть, найголовніше покликання людини на землі.
Під час свого виступу Олег Володимирович зазначив, що збірка «В горнилі локальних конфліктів» – не комерційне видання, а дань великої шани й пам’яті про учасників збройних конфліктів, бажання, щоб молодь та дорослі, читаючи, пам’ятали, розуміли, робили висновки...
– Написання цієї книги – це велика та кропітка робота. Хочу подякувати авторам за важливий труд та відзначити велике значення книги насамперед для нашої молоді. Адже народ, який не пам’ятає свого минулого, не може мати майбутнього. Книга в черговий раз підтверджує, що ми маємо справжніх героїв та патріотів, які незважаючи ні на що, проявляють відданість, героїзм та мужність, – наголосив голова райдержадміністрації Ярослав Скус. – Сьогодні багато учасників минулих конфліктів разом із молоддю воюють на Сході України, борючись за мир та спокій на рідній Батьківщині. В свою чергу, ми мусимо шанувати їх та допомагати нашим героям та їхнім сім’ям.
Особливий настрій у залі створив полковник у відставці Володимир Дуравко, який відстоював мир в Анголі. Його спогади про перебування в африканській державі під час громадянського конфлікту, про високі людські якості миротворців, ставлення до них місцевого населення були підсилені відео-презентацією та викликали чимало емоцій.
Далі розповів про свої колишні військові будні один із героїв книги Федір Ковальчук, який виконував інтернаціональний обов’язок на Кубі.
– Це збройне протистояння в історії називали війною, якої не було, – зазначив Федір Миколайович.
З особливим хвилюванням згадав ветеран про події на Сході України, які нагадують йому буремну юність, та побажав присутнім найдорожчого – Миру та здоров’я.
Під час презентації звучали вірші з книги у виконанні Дмитра Осадчого і бібліотекарів, які вели захід, та пісні, присвячені всім солдатам миру, подаровані слухачам Володимиром Трояном, Богданом та Романом Полянчуками.
За інформацією відділу з суспільно-політичних питань, регіонально-інформаційної політики
та зв’язків із засобами масової інформації апарату Уманської райдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "В Умані презентували книгу «В горнилі локальних конфліктів»"