8 грудня в облдержадміністрації провели круглий стіл на тему "Цифровий порядок денний для України. Зелена книга: стратегія політики електронного урядування" за участю представників обласної державної адміністрації, органів місцевого самоврядування, ІТ-сектору та громадськості.
У рамках обговорення державної політики у сфері електронного урядування в Україні 8 грудня в облдержадміністрації провели круглий стіл на тему "Цифровий порядок денний для України. Зелена книга: стратегія політики електронного урядування" за участю представників обласної державної адміністрації, органів місцевого самоврядування, ІТ-сектору та громадськості.
Партнерами цього заходу виступили обласна державна адміністрація, Державне агентство з питань електронного урядування України, робоча група з розробки урядової політики в сфері розвитку електронного урядування при Віце-прем'єр-міністрові – Міністрові регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України (надалі – Робоча група), Міжнародний фонд "Відродження", National Democratic Institute, United State Agency International Development та Черкаська обласна благодійна фундація "Паритет".
Директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Сергій Пасічник у ході зустрічі зазначив, що із втіленням у сучасне ділове життя системи електронного урядування з'явилася реальна можливість розширити спілкування в діловій сфері.
– Це є одним із інструментів розвитку інформаційного суспільства, що сприятиме створенню умов для відкритого й прозорого державного управління. Це форма організації, за якою відбувається активна взаємодія органів державної влади та органів місцевого самоврядування між собою, з суспільством та бізнесом за допомогою інформаційно-комунікативних технологій, – розповів Сергій Леонідович.
За умови електронного урядування користувач має можливість звертатися до одного державного "базового" органу влади для отримання послуги від усіх "пов'язаних" з "базовим" органів влади. Це стає можливим за умови об'єднання за допомогою інтернет-технологій усіх міністерств і відомств у єдиний комплекс. Таким чином, громадянин одержить можливість спілкуватися не з п'ятьма – сімома відомствами по черзі, а з єдиним електронним посередником, що їх усіх репрезентує одночасно.
До того ж досвід європейських країн показує, що електронна взаємодія громадян з органами влади може коштувати удвічі дешевше, ніж те, що здійснюється за допомогою реального офісу.
У ході круглого столу експерти Робочої групи презентували проект документу "Зелена книга", який містить аналіз проблем електронного урядування в Україні та пропозиції щодо їх вирішення. На розгляд присутніх було винесено основні напрямки розвитку електронного урядування, зокрема: електронна взаємодія органів влади, електронні послуги, відкриті дані та електронна демократія.
Під час жвавої дискусії учасники засідання сформулювали свої пропозиції та зауваження щодо впровадження електронного урядування, які експертами взяті до уваги.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "У Черкасах обговорили проект "Зеленої книги""