1 грудня 2014 року в Будинку рад відбулася зустріч голови обласної ради Валентини Коваленко з групою експертів місцевого самоврядування Білорусії.
Вони завітали з метою вивчення діяльності органів місцевого самоврядування на Черкащині. Також цікавилися підготовкою і запровадженням децентралізації влади в Україні в рамках реалізації Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади, що запланована та декларується українським урядом.
До складу білоруської делегації увійшли юристи, представники засобів масової інформації, науковці вищих навчальних закладів, колишні депутати місцевих рад і парламенту Білорусії, експерти тощо. Візиту білорусів посприяв Фонд імені Фрідріха Ебера в Україні, який представляв на зустрічі Юрій Душок.
Вітаючи гостей, голова обласної ради підтвердила, що питання децентралізації влади в нашій державі нині дійсно актуальне. Колишня система влади себе скомпрометувала, тому і відбулася революція Гідності. Про реформи в організації управління територіальних громад говорилося багато, але настав час від слів переходити до діла.
– Органи місцевого самоврядування існують в дещо спотвореному вигляді. Фактично вони є найближчими до людей, але насправді вирішувати їхні проблеми не можуть через надмірне адміністрування центральними органами, нестачу необхідної кількості або відсутності коштів та повноважень, – зауважила Валентина Коваленко. – Інше питання: чи готова громада взяти на себе такі повноваження? Цьогорічні події показали, що готова. Прикладів можна назвати багато. Тому, процеси децентралізації влади в Україні, на мою думку, невідворотні.
Валентина Коваленко коротко розповіла про ті зміни в роботі обласної ради, що відбулися після Майдану, та завдання, що вирішує представницький орган спільно з облдержадміністрацією, поділилася планами на найближчу перспективу і запросила до діалогу.
У білоруських гостей великий інтерес викликали найрізноманітніші питання, але особливо взаємодія та розмежування бюджетних процесів. Зокрема, сама бюджетна система, основи її формування та джерела наповнення місцевих бюджетів. Наших сусідів дуже зацікавила сплата податків за користування землею, адже на відміну від України, в Білорусії вся земля належить державі. Окрім того, білорусів зацікавило питання управління комунальним майном, що перебуває у власності територіальних громад. Знову ж таки, у них власністю громад також опікується держава.
Діалог був цікавим для обох сторін. Від Черкащини компетентні роз’яснення щодо взаємодії органів виконавчої влади та місцевого самоврядування в нинішніх умовах та при запровадженні децентралізації влади давали директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Наталія Кравченко, начальник Головного управління державної фіскальної служби в Черкаській області, депутат обласної ради Володимир Коломієць та начальник державної фінансової інспекції в області – Тетяна Велько, завідувач сектору управління майном виконавчого апарату обласної ради Наталія Дудник.
У зустрічі взяли участь голови постійних комісій обласної ради Юрій Громовський та Юрій Лега, голова Черкаської районної ради Анатолій Яріш, сільський голова с. Степанки Черкаського району Володимир Клименко, в. о. проректора з науково-педагогічної роботи Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького Василь Мойсієнко, працівники виконавчого апарату обласної ради, представники місцевих ЗМІ.
На завершення зустрічі представники білоруської делегації передали пам’ятні сувеніри, привезені з собою, а ще – книги і брошури про шляхи розвитку та сприяння процесам послідовного впровадження демократичних реформ в Республіці Білорусь в органах місцевого самокерування, підвищення правової культури і захисту прав громадян тощо. Вони були видані громадськими активістами.
Валентина Коваленко навзаєм вручила гостям пам’ятний сувенірний український рушник, книги та нещодавно виданий збірничок творів талановитих дітей Черкащини, присвячених подіям революції Гідності і війни на Сході.
У відповідь білоруські друзі висловили бажання внести певні кошти і надати посильну допомогу бійцям, які брали участь в АТО і потребують медичного лікування.
Програма перебування білоруських гостей в області є насиченою і триватиме чотири дні.
Повідомляє відділ інформаційного забезпечення та взаємодії із засобами масової інформації.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "На Черкащину приїхали білоруські експерти"