У зв’язку із великою заборгованістю за спожиту електроенергію КП "Уманьводоканал" та КП "Черкасиводоканал" і з огляду на дефіцит енергоресурсів "Черкасиобленерго" обмежує подачу електроенергії даним комунальним підприємствам.
Станом на сьогодні заборгованість Водоканалу м. Умань становить більше 11,4 млн. грн. А рівень платежів за спожиту електроенергію в середньому протягом року складає лише 36%. Нарощення заборгованості КП "Уманьводоканал" перед енергопостачальною компанією почалося з 2008 року.
Заборгованість Водоканалу м. Черкаси становить більше 11,28 млн. грн., а нарощення заборгованості триває з 2010 року.
ПАТ "Черкасиобленерго" листами до КП "Уманьводоканал" та КП "Черкасиводоканал", а також керівників м. Умань та м. Черкаси неодноразово зверталося щодо сплати заборгованості. Проведена претензійно-позовна робота, є судові рішення та зобов’язання щодо сплати комунальним підприємством боргу за спожиту електричну енергію. Товариство неодноразово йшло на поступки та відстрочення терміну платежів для комунальних підприємств за спожиту електроенергію, однак суттєвих зрушень щодо погашення заборгованості зі сторони комунального підприємства не було.
18 листопада, після попередження в установленому порядку комунального підприємства "Уманьводоканал", було здійснено обмеження електропостачання об’єктів водопостачання. Ця подія викликала хвилю невдоволення і нерозуміння зі сторони тих, хто не хоче розібратися в суті ситуації та глибині конфлікту, не переймається питаннями економічної та енергетичної безпеки, не бажає або лінується усвідомити актуальність питання та величину загрози.
І все ж, 19 листопада поточного року ПАТ "Черкасиобленерго" відновило живлення об’єктів водопостачання міста. Вкотре очікуючи та сподіваючись, що ситуація та взаємини з комунальним підприємством зрушать в сторону виконання домовленостей та погашення заборгованості.
Однак, враховуючи політичну та економічну ситуацію, яка сьогодні склалася в нашій державі, просто неможливо, безвідповідально та навіть аморально, не застосувати дієвих заходів зі сторони енергопостачальної компанії, враховуючи факт несплати та подальшого ухилення від виконання покладених зобов’язань на КП "Уманьводоканал". ПАТ "Черкасиобленерго" вимушено діяти, вживати заходів щодо активізації процесу погашення заборгованості й вирішення проблемних питань щодо проведення повних та своєчасних розрахунків за спожиту електроенергію.
ПАТ "Черкасиобленерго" вкотре звертається до керівництва КП "Уманьводоканал" та КП "Черкасиводоканал" про необхідність невідкладного погашення заборгованості за спожиту електроенергію; до громади та влади міст втрутитися в дану ситуацію та посприяти її вирішенню в частині повної оплати за спожиту електричну енергію комунальними підприємствами.
У зв’язку із зазначеним ПАТ "Черкасиобленерго" повідомляє про повторне часткове обмеження постачання електричної енергії на об’єкти КП "Уманьводоканал" з 27 листопада згідно з погодженим графіком та часткове обмеження постачання електричної енергії на об’єкти КП "Черкасиводоканал" з 2 грудня згідно з погодженим графіком.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости ""Черкасиобленерго" обмежує подачу електроенергії "Черкасиводоканалу""