У п’ятницю в ОДА відбувся круглий стіл за участю представників влади та ромської громади. Темою зустрічі став аналіз реалізації в області Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на 2013-2020 роки.
За даними ромських організацій, нині в області проживає 5 000 – 7 000 ромів. Найбільше – у містах Золотоноша, Умань, Черкаси, Жашківському, Звенигородському, Золотоніському, Корсунь-Шевченківському, Тальнівському, Уманському та Чигиринському районах.
Відтак із метою створення належних умов для захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини, забезпечення рівних можливостей для її участі у соціально-економічному та культурному житті держави Указом Президента України 8 квітня 2013 року схвалено Стратегію захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року.
Представник ромської громади та голова обласної громадської організації "Романі Рота" Володимир Бамбула відзначив, що Черкащина – передова область з реалізації Стратегії і рівень соціального захисту найкращий, проте багато зусиль для цього докладають і самі роми.
"На Золотоніщині проживає близько 2000 тисяч ромів, тож спільними зусиллями ми створили в Золотоноші правовий центр, який надає допомогу не лише ромам, але й золотонісцям. Також завдяки фонду "Відродження" ми організували цех з пошиття одягу, де працює 15 осіб – всі офіційно та сплачують всі податки, а продукцію реалізують на одному з черкаських ринків. У подальшому ми плануємо розширювати виробництво і взагалі маємо багато ідей для працевлаштування ромів. Однією з таких є ведення фермерського господарства", – розповів Володимир Бамбула.
На думку директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю Сергія Пасічника, захист та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини – важливе завдання влади.
"Роми в Україні мають ті ж проблеми, що і представники цієї національної меншини в інших державах Європи: низький освітній рівень, високий рівень безробіття, незадовільний стан здоров'я, відсутність у більшості ромів документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство, свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану, низький рівень житлово-побутових умов, наявність фактів упередженого ставлення до ромів...", – зазначив Сергій Пасічник.
Тож про виконану роботу у рамках виконання Стратегії прозвітували представники Департаментів ОДА, Держземагентства, обласного центру зайнятості, УМВС, Державної міграційної служби, Головного управління юстиції тощо.
І хоча зауважень від представників ромської меншини не виникло, Володимир Бамбула закликав присутніх бути терпішими до людей іншої національності та, звертаючись до інших ромів, підкреслив: "Нам самим треба стукати у двері і тоді, можливо, нам відкриють…"
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "На Черкащині про циган дбають найкраще"